1. 1.
  Konusacak bir sey olmama durumu.

  Simdi farkettim de en yakin arkadasimla bile max 3 dk konusuyoruz. Eskisi kadar konusmaya hevesim yok. Kimseye anlatacak bir seyim de yok.

  Bu durumdan pek de rahatsiz oldugum soylenemez. Cunku artik biriyle olan konusma suresi ne kadar uzarsa o kadar sacmaladigimi hissediyorum. Agzimdan dokulen kelimeler bazen tam bir cumle bile etmiyor. O yuzden kisa kesmek en iyisi.
  3 ... porcupine tree
 2. 2.
  başlığın aksine söyleyecek çok şeyim olduğunu fark edince, final haftasının getirdiği gerginlikle biraz bir şeyler yazayım dedim.
  Öncelikle söyleyecek çok şey var. 2018 yılı bitiyor. yıllar akıp geçerken insan bir tuhaf hissediyor. şahsen 2019 yılından hiçbir beklentim yok. Bir şeyleri beklesem de olmayacağını bildiğim için nedense bu kısmı aklımdan fırlattım attım. öyle enflasyon şu olsun, dolar şu kadar düşsün gibi hedeflerim de yok. sonra okul bitsin diye de aklıma bir düşünce gelmiyor desem yalan olur. evet lütfen okul bitsin.(Bu bir beklenti değil, istek)
  mutsuz değilim fakat pek mutlu da hissetmiyorum. kafam karışık. canım devamlı kitap okumak istiyor lakin sınavlar, ingilizce kursu bilmem ne derken zaman çok kalmıyor. dalgın olduğumu hissediyorum ama hayatımdan hareket eksik olmadığı için birileri demeden dalgın olduğumu anlayamıyorum. üzerimde nerden geldiğini anlayamadığım bir umursamazlık var. bayadır benimle. memnunum aslında. 2018 biterken birkaç ciddi karar alsam iyi olacak diye aklımdan geçiriyorum son birkaç saattir. bir de aklımda ama devamlı unutuyorum, acilen national geographic alıp okumam lazım. her ay bir dergi okumazsam sıkıldığımı hissediyorum. Tüm bunları neden bu alakasız başlığa yazdım bilmiyorum ama güzel oldu onu biliyorum.
  2 ... benimkurabiye
 3. 3.
  Ya çok cahillik ya da çok ermişlik sonucunda meydana gelebilecek suskunluk hali.
  2 ... gece
 4. 4.
  Mutluyken yazcak bisey bulamiyorum bunyem melankoliye o kadar cok alismis ki error verdim salak salak bakiniyorum sadece.
  1 ... redviolin
 5. 5.
  genelde yapacak hiçbir şeyin olmaması durumlarında gerçekleşir.
  2 ... loveneverdies
 6. 6.
  Sessizlik bazen daha çok şey anlatır.
  ... hope the best
 7. 7.
  .bizde kelimelerin kifayetsiz kaldığı diye başlayan bir söz vardır. Cehaletten susanı daha önce hiç görmedim. Susmak konuşmanın anlamsız olduğu yerden doğuyor. Cahil ise konuşmak ve susmak arasındaki ayrımı bile göremediğinden kendince büyük fikirleri ortaya dökmekten kaçınmaz. Az biraz düşünen insan ise sözlerinin doğruluğu ve yanlışlığı konusunda emin değildir ve bu sorgulama içe dönmeye, durup düşünmeye yönlendirir. söyleyecek bir sözün olmaması aslımda çok fazla söz olduğu için arasından doğru olanı çekip çıkaramamaktır. zihün bulanıklığı yerini temiz fikirlere bırakana kadar kişi konuşmaz. Bu bazen bir ömrün böyle geçmesine neden olur
  ... dehumanized
 8. 8.
  Olmaya çok yakındır artık o kişi. Hayatın içinden çıkıp, izleme moduna da almıştır kendisini çünkü çok şey hep aynı cevaba çıkmaktadır. Görüyordur, ruhu dolayısıyla çok yorgundur.
  2 ... naziko
 9. 9.
  söyleyecek çok az şeyinin olması

  Tam olarak durum bundan ibaret.
  ... kovboyun intikami