1. 1.
  söyeleyecek çok şeyi olan birinin söyleyeceklerinin yanlış anlaşılma ıhtımalini goz onunde bulundurup susmasıdır.
  4 ... ecivecivokke
 2. 2.
  insanın icini paracalayan kısının kan aglamasına neden olan durumdur.

  temelınde korkaklık yatıyorda olabilir.
  1 ... excellent
 3. 3.
  erdemdir, ama insanlık duygusu taşıyan biri için yaparsanız.
  2 ... no remorse
 4. 4.
  insanların sizin suskunluğunuzdan susuşunuzdan sizi anlamalarını beklersiniz ki insanlar o kadar zeki değildir.****
  1 ... mashadov
 5. 5.
  asalet falan değildir bu. içinizde birikir birikir, sinir sistemi çöker zamanla. eller ayaklar titremeye başlar, çok yaşamaz bunu yapan birey. benden söylemesi.
  2 ... quarantine
 6. 6.
  kimseye derdini açamayıp içinde saklamaktır. ilave olarak bir of çeksem karşıki dağlar yıkılır da denebilir, yararlıdır. ya da sözlüğe yazılabilir, sözlük dert ortağıdır, dosttur, candır.
  ... jelib10
 7. 7.
  Bir anlamda "olgunluk" göstergesi olan, zamanın iyi kullanıldığını belli eden *, kimi zaman karşıdaki kişiyi koruma amaçlı olarak da ortaya konulabilen *, insanı oldukça derin bir maneviyat dünyasına sevkeden, saygın, bazen bohem, genelde usturuplu olan ve insanların çoğunlukla üzerine yalan yanlış anlamlar yükleyebileceği bir davranış şeklidir.
  2 ... lufthar
 8. 8.
  susarsınız çünkü söylemek istediklerinizi söylemeye hakkınız ya hiç olmamıştır ya da o haklar elinizden alınmıştır. sınırınızı aşmaya çekinir, olduğunuz noktadan ayrılmak istemezsiniz. kelimeler dilinizin ucuna gelse de gayret edersiniz susmaya. bilirsiniz,kelimeleriniz dokunacaktır çünkü. siz dokunmamayı tercih edersiniz. susmaktır size düşen. siz seçtiğiniz için değil. sizin için tercih edilen bu olduğu için.
  2 ... purenelia
 9. 9.
  üşenirsiniz. hele ki içinize oblomov kaçmışsa beyniniz kendiliğinden bir istatik yapar: "ulan bu adama söylenecek her şeyi söylesem harcayacağım zaman-atm, susup kaybedeceğim x meteryalinden fazla. kısacası sittir et" der. susarsınız.
  ... seretan
 10. 10.
  belki anlık susmalar ileride çok ciddi problemlere ( psikolojik ) neden olabilir. o yüzden çok fazla kasmamak gerekir. pişman olmaktansa, konuşup rahatlamak gerektiği kanaatindeyim.
  ... kirkugur