bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Kurulacak cümlenin muhattabı olmasına rağmen, aklımızdan ya da kalbimizden geçenleri söylemek istediğimiz fakat çeşitli nedenlerden dolayı söyleyemediğimiz düşünce veya hislerimizdir.
    Bu durum kimi zaman bir patron (sıkıyorsa söyle, kovulursun )
    kimi zaman bir anne (üzülür diye söylemez içine atarsın )
    kimi zaman bir sevgili (tartışma nedeni olabilir kavga edersin)
    kimi zaman bir arkadaşla ( yanlış anlar can sıkar ) yaşanır.
    4 -1 ... xares
  2. 2.
    uzun uzun anlatılınca kafa karıştıracak şeylerin tek bir kelimeye tekabül etmesi ve o tek kelime ile tanımlayınca da bütün anlamını kaybetmesi sonucunda ortaya çıkan durumdur.

(bkz: ankete dönmez umarım)
    2 ... mevtai
  3. 3.
    içimde patlayacağına götümde patlasın diye dayılandığımız,
    fakat yinede tabularımıza yenik düşüp içimizde patlattıklarımızdır..
    3 -2 ... unavailable
  4. 4.
    aslında söylenmesi gerekenlerdir.
    3 ... el adami
  5. 5.
    söylendiğinde seni rahatlatıp karşındakini üzen, söylenmediğinde seni üzüp karşıdakine bi b.k yapmayan sözcükler topluluğudur.
    2 ... hiyarli baba
  6. 6.
    (bkz: )
    2 ... gizli ozne
  7. 7.
    "felsefe ile uğraşanlar salak" der misal vatandaş. bunun gerçek anlamı şudur aslında; "benim gibi düşünmeyen herkes salaktır." bu bile bir nevi felsefedir ama neyse. hep söyleyemeyiz aslında gerçeği, hem de en söylediğimizi sandığımız anda bile.
    1 ... bostorgay
  8. 8.
    özür dilerim.
    2 ... tazefasulle
  9. 9.
    aslında seni hiç sevmiyorum fakat söyleyemiyorum.
    1 ... inetdetc
  10. 10.
    iş yerinize toplu halde gelip size yemek siparişi verdirtip sonra çay demlede içelim kardeşim dedikten sonra hep beraber kahveye giden 2 saat sonra geldiklerinde iş yeri sahibi olan beni suratı asık görünce "göte bak onsuz gittik diye surat yapıyor" diyen pezevenklerin suratına sizin gibi arkadaşın sülalesini, gelen dürümleri bekletiyorum g.nüze sokarsınız diyememektir.
    -1 ... kafes