1. 1.
  bursa daki ikinci el kitap piyasasının kalbi diyebileceğim yer.
  1 ... sound
 2. 2.
  bursa, heykel'de bulunan iş merkezi.
  1 ... febe
 3. 3.
  giriş katının bir üst katında orjinal dvd leri ucuza alabileceğiniz bir yer olan mekan
  1 ... straightflush
 4. 4.
  bursa'nın sahafçılar çarşısı gibi görülse de kitap sayısı ve çeşitliliği açısından pek zengin sayılmaz.
  ... yasakani
 5. 5.
  Bursa Heykel meydanında bulunan en eski iş hanlarından biri. bol miktarda 2. el kitap alım satımı yapılan esnafların yer aldığı, öğrencilerin uğrak mekanlarından biri.
  1 ... darkstar
 6. 6.
  bursa'da eskiden kitapçıların bulunduğu ve aradığınız her kitabı bulabileceğiniz heykel'deki pasajın adı. eskiden diyorum zira bugün gittim gördüm kitapçıların pek çoğu kapanmış, hala açık olan sahaflarda dandrik kitaplar mevcut, aradığınız hiç bir şey yok. dükkanların çoğunu kürt ve tarikatçılar ele geçirmiş. üstelik kitap ararken sidik kokusundan bayılmak da mümkün.

  kitap için kalkıp taa istanbul galatasaray'a gitmek gerekecek anlaşılan.
  ... volkan2386
 7. 7.
  yaşı +25 olup da bu iş merkezini bilmeyen, içine girip kitap, defter almayan, bulunmayan bir kitabı aramayan yoktur Bursa ahalisinde. özellikle lise hayatının başlamasıyla, okulun ilk haftasından başlar sönmez ziyaretleri. hele de hazırlık öğrencilerinin bulunmayan, bulunduğunda da avuç dolusu para istenilen ingilizce kitapları için bire birdir. yurtdışından siparişle getirtilen bu kitapları, sönmezde yarı parasından da ucuza bulmak mümkün olurdu çoğu zaman ve zaten bu döngünün ruhunu içinde hisseden insan da sınıf geçilir geçilmez o kitapları yine sönmeze götürür bir sonraki sönmezci gencine ulaşması için. sonra lise biter, üniversite kitapları için altıparmak burç pasajı mesken tutulsa da, d&r tayfası olamadığımızdan kitapçımız yine sönmezde ki sahaflar olur. eğer tanınan bir müşteri iseniz; basımı yapılmayan ve piyasada bulamadığınız bir kitabın siparişini verdiğiniz de o kitap sizin için bir şekilde bulunur ve size ulaştırılır. ayrı bir güzeldir sönmezde ki o tıklım tıkış dükkanlarda istiflenen kitaplar, sanki canlıdır, sanki birşeyler fısıldar kulağınıza. işte bu yüzden, yaşınız kaç olursa olsun sönmez sizin ve bir neslin uğrak mekanıdır.
  3 ... allahsiz kitapsiz cahil kadin
 8. 8.
  98'da falan en alt katında arka tarafında köeşede bi metal müzik market gibi bir şey vardı ama adını bir türlü hatırlayamadım neydi neydi diye düşünüyorum bulamadım. hey gidi ilk kasetimi oradan almıştım. vitrin tarafı boydan boya kaset doluydu. kitapçılara gelince değişik bir havası vardı yığınla kitap vardı çeşitlilik yoktu ama havası vardı. şimdi geçenlerde bir uğradım bir kaç dükkan kalmış eski tipte diğerleri oldukça moderen bir hal almış.
  ... gecmis zaman olur ki
 9. 9.
  10 senedir yaşadığım bursa'da, gitmemiş olmaktan utandığım yerdir. yermiş.
  ya ne güzelmiş, raf raf kitaplar doluymuş her bir yanı. üstelik birilerinin hatıraları olan kitaplar.
  hani üzerinde birinin aşkını karaladığı, birinin çay bardağının kalça izinin çıktığı kitaplar.
  her sayfası 2 ayrı hikaye anlatan cinsten romanlar...

  çok sevdim, çok.
  ... pogo
 10. 10.
  istanbuldaki akmar pasajını hatırlatan yerdir.
  sönmez iş merkezi
  ... deepnote