bugün

normal yurdum insanı.*
halk ...
sıradan insan olmak kolay iş değil, hele ki bu devirde.
her gün dünyanın dört bir yanında haberlerde karşımıza çıkan anormal tipleri görünce insan anlıyor kolay değil sıradan olmak bile. her gün biz farketmeden yada umursamadan bir bir fotoğrafları televizyon ekranlarında gözümüzün önünden geçen suçlular, kendini ünlü olabilmek için reklam edenler, başına olmadık işler gelenler: velhasılı yüzbinlerce, milyonlarca insan sıradan, normal insanlara özenerek geçiriyor saatlerini.
bir Albert camus sözü anlatıyor farkında pek olamadığımız gerçeği: Bazılarının sadece normal olmak için ne büyük çaba sarf ettiğini kimse fark etmiyor.
senin benim gibi yaşayan insandır.
bakkala gider, ekmek alır, manavdan sebze alır, yemek yapar ve de üstelik yer ne garip di mi? bazen parası olmaz aç gezer, yorgunsa hiç gezmez evde oturur, evi yoksa farklı gelir sıradan insanlara dışlanır.
sıradan insan erkek ya da kadın olabilir. toplumun kendine biçtiği roller gereği futbol oynar ya da ip atlar çocukluğunda ama hiç kuşkusuz saklambaç oynamıştır.
sıradan insan değişkendir. türbanıyla okula girmeye çalışan insan da sıradandır onu almamak için direnen de, saçını sakalını uzatıp küpe takan da sıradandır bu yüzden onu döven de.
sıradan insan iyi doğar hristiyanlığın aksine ama kötüdür içi zamanla açığa çıkar.
sıradan insan diğer sıradan insaların da kendisi kadar sıradan olduğunu anladığında mutlu olur. ama kendini üstün ya da ezik görüyorsa diğer sıradan insanlardan, ortada kalır. ve sıradan insan her zaman bunu yapar.
uzun bir denklemin tek bilinmeyenin sıradan insanlar olduğunu anlayan sıradan insan bilinmeyenleri bir tarafta toplamayı başarır rahatlıkla. ve aynı olanları ayırmamayı öğrendiğinde tüm sıradan insanlar, her şey daha güzel bir hal alır.
en sevilesi insandır. en güzel insandır. varlığıyla bile insanı rahatlatan insandır. ne nietzsche okuyup kafayı yemiştir ne de her hangi bir kitap okuduktan, film seyredikten sonra kendini bir bok sanmıştır.
dar kafalı ve sıradan bir insan; kendisini sıradışı ve özgün sanan ve bunun keyfini kolaylıkla da süren insandır der dostoyevski.
aslında hiç kimse! lakin herkes...
Hayatı monoton yaşayan insan.
Dünyanın en yanlış ve en sığ tanımı. Hiçbir insan sıradan değildir.
insanlığın yaklaşık olarak %95'i bu gruba girer. tamam hepiniz özelsiniz ama hiç özel davranmıyorsunuz ki. aynı yerlere gidiyor, aynı yerlerden giyiniyor, aynı yerlere gidiyorsunuz ve hatta aynı zevklere sahipsiniz. malesef ki diğer insanlardan adınız ve görünüşünüzden başka bir farkınız yok sevgili yazarlar.

gerçekler acıdır. doğduğunuzda özeldiniz. şimdi ise sıradan.
herkesin içinde bulunmak istemediği ama ne tesadüf ki çoğu insanın içinde bulunduğu sınıflandırma.
Böyle yazınca senin sıradanlığın kaçtı sanki sen sil bunu.
sıradan olduğunu kabullenme evresi bazılarında uzun sürer ki bu aslında fenada değildir. kısmen motivasyona bile sebep olabilir.
liseyi bitirdiğimde klasman olarak insanlık için önemli biri olduğumu düşünüyordum.
6 yıl sonra falandı o gün sadece bir arkadaşım tarafından önemsendiğimi görünce en azından onun kıymetini bilmeyi öğrendim.
Olmak istediğim insan tipidir.
olağanüstü olmayan insandır.
standart bir okul, standart bir bölüm, askerlik ve evlilik.
hayatın ana görevlerini yapıp toprağa gömülmeyi bekleyecek insanların yapacağı şeylerdir.

en anlam veremediğim kısımsa evlilik.
nasıl bu kadar kolay çatır çutur evleniyor insanlar şaşıyorum.
hem de 3 kuruş parayla. bari çocuk yapmayın, yaptığınız da size benzeyecek,
sinirlendim gece gece.

mal mısınız lan siz.
Herkes biraz sıradandır aslında...
Kimse sıradan degil aslında. Hepimiz farkli,hatta aşırı farkliyiz.
Ama en çok anlamadığım,bazılarının nasil da robot gibi davranabildigi.
Bazen her şey bizde üst üste gelince dışarıdan bakanlar resmen bi derbeder görürken bazıları en büyük problemlerinden en küçüklerine kadar hepsini kusursuz gizleyebiliyor.
O yüzden her gün her şeyleri aynıymış gibi düşünüyoruz.
Lise son sınıfta yakın bir arkadaşım vardı arkadaşlığı güzeldi zaten kendi de çok güzeldi.
Çok eğlenceli esprili bi kızdı. Cinselliğe düşkün, aşka ve duygulara uzaktı. Anlamazdım cozemezdim onu. Hiç bahsetmezdi ailesinden hiç konuşmazdı. Çok zekiydi, ama son sene sınava girmeyeceğini söyledi. Şaşırmıştık, nedenini sorduğumda annesinin kalbinde sorun olduğunu ameliyat olacağını bu sene ona kendisinin bakma ihtimali olduğunu söylemişti.
Ne kadar büyük bir şey aslında degil mi? Biz annesinin ne denli büyük sağlık sorunları olduğunu bilmezdik çok varmış halbuki. Ama bahsetmezdi işte. Hiç duygusal görünmezdi. Babasından hiç bahsetmezdi.
Bilmem,bazı insanları çözmek zordur iste. Iyi saklanırlar benliklerini olduğu gibi öğrenemezsin asla.
Işte çözemeyince de,sıradan der geçeriz.
doğallığı en iyi icra eden insandır aslında. yani genel olarak. sıradanlık, sadelik eğlencesiz gibi gözükür ama yaşamasını bilen için iyidir.
güncel Önemli Başlıklar