bugün

tam da geçen gün yaşadığım olay. lan sabahın yedisinde kalkmaya başladım durduk yere sınav yok birşey yok zıbar a q. hep şu sınavlar bitsede gömülsem bilgisayara der dururdum olmuyor sözlük sana gömüldüm bakalım halimiz daha nice olacak.
yapılacak bir şey kalmadı artık denilebilecek olaydır.
bahar aylarının en güzel günlerini evde ya da kütüphanede finallere çalışarak geçiren bünyelerin arzuladığı, hayalini kurduğu histir. yalnız ne zaman sınavlar, ödevler biter o zaman en kötü fimler tvde olur, havalar boka sarar, buluşmak ümidiyle aradığınız arkadaşlarınızın çoğunun işi gücü vardır, kısacası ciddi anlamda boşluk yaşarsınız. ama bundan daha kötüsü de olabilir. (bkz: mezun olduktan sonra oluşan boşluk hissi)
sınav sonuçlarının verdiği stresle hemen kapanır.
sınav zamanı yapmaktan hoşlanılan ve doyum olmayan bütün sınav dışı aktiviteler( uyumak, tv izlemek, dvd izlemek, pc oyunları, gezmek eğlenmek) sınav bitiminde bütün özlemini ve cazibesini yitirir. bu sebeple can sıkıntısı ve boşluk hasıl olur. serkeş bohem ve sınavsız bir yaşam sizi bekler...
-nası geçti???
--kötü ama bak bi dakine çalışıcam. zaten çalışsam yaparım sorular çok basiti.
(iki dakka sonra) la içimde bi boşluk hissi var gibi hayırlısı.

ikinci sınav gelir çatar.

-naptın???
--bi bok yapmadım çalışmadığım yerden çıktı.
(iki dakka sonra) lan o his gene var.
eğer o sınava çok çalışmışsan ve yaptıklarından eminsen üstünden ağır bir yük kalkmış gibi hissedersin ve şöyle oh be! çekersin. genellikle sınavlara çalışmayanlarda oluşur boşluk hissi.
şu an içinde bulunduğum durum. ulan ne yapsam da kendimi eğlendirsem bilemedim. sınav haftasının ortasında terk edilmek şu an dank etti kafama. huzurluyum kafa rahat kavga yok kıskançlık sahiplenme yok, ama özlem var içimde dağ gibi olmuş özledim sözlük çok özledim.
içinden çıkan kalın borunun oluşturduğu boşluktur. önümüzdeki sınavlarda tekrar yeri dolacaktır diye teselli oluruz.