bugün

1001 zorlukla çalışkan öğrencinin bitişiğinde yer almış ve sırayı birbirinden içerikli kopyalarla doldurmuş öğrencinin bıyık altından küfrettiği hocadır aynı zamanda.*
sınıftaki bütün öğrencilerin birbirleriyle anlaşabileceğini göz önünde bulundurmayan hoca.
öğrencinin kopya çekmek gibi bir düşüncesi olmasa da, yerini değiştirerek, o öğrenciyi zan altında bırakan hoca. kaldı ki öğrencilik hayatım boyunca şunu çok iyi gördüm, kopya çekme amacında ki öğrenci hoca ne kadar önlem alırsa alsın, eğer kafasına koymussa kopyasını çeker. ister hoca yer değiştirsin, ister en öne alsın, ister başka önlemler alsın; kafasına koymuşsa yapar. kopyayı desteklemek için, ya da cesaret vermek için demiyorum fakat kopya çekilmesinden şüphe duyan bir hoca bunu yer değiştirerek ya da başka benzer önlemler alarak yapmamalıdır. bu şekilde hoca öğrencilerin saygısını değil antipatisini kazanır.
kendine güveni olmayan hocadır.
kendisinin akıllı oldugunu sanan ve daha cok kopya cekemeye yardımcı olan hocadır.
aynı zamanda bunu yapacağı önceden belli olduğu için öğrencilerin "acaba beni kaldırırsa nereye oturtur" diye çeşitli opşınsları değerlendirmesine yol açan hocadır.o kadar kopya düzeneği içinde öğrenciye de yazıktır.
ebesine kadar söveceğim ama sonra boş ver enerjini böyle lüzumsuz şeylere harcama diye vazgeçtiğim hareket. bunu üniversitede yapan hocalar bile var lan hayır ben kalkıp gitmişim o sınav salonuna üstelik bir yer bulup oturmuşum birde bu yetmez deyip yerimi değiştiriyorlar. ağızlarını burunlarını kırarım ama israf olacak o kadar enerjim bulaşmıyorum ondan zaten çözümü buldum gidip en öne oturunca hiç dokunmuyorlar. öyle yapıyorum bende gerçi sınavların yarısından kaldım ama olsun yerim değişmesinde kalayım.
tüm kopya planını sıranın çevresine göre yapan öğrencileri aşırı hayal kırıklığına uğratmış hocadır.

bu hayal kırıklığının karşılığını onlarca hakaretle alır tabi.
en kötüsü kopya zincirinden alınan "çalışkan'ın" öğretmen masasına giderken, arkadaşlarının ayıplayan bakışları.