bugün

kekten börekten sorumlu devlet bakanı, anlamsız ama belirlenmis günler organizatörü, ilköğretimde okuyan çocuk sahibi civelek kadın türü.
eskiden yoktu böyle bişey. okul aile birliğinin bir başkanı olur ve muhakkak kadın olurdu.
herşeye karışan annelerdir. kendilerini sınıfın ikinci öğretmeni zannederler. öğrenciler ödev falan yapmadıkları zaman kızarlar. anne olmasalar daha da bi kızacam şimdi ama saygım var ki anneler. istisnalar da var gerçi. ama ben öğretmenken sınıf annesinin biri bana öğretmenlik tasladı zamanında efenim. bi de çocuklara, "yaramazlık yapanı başkan bana söyleyecek ha bi de ablanızı dinleyin" dedi. neyseki ağzımdaki küfürleri tutup sadece "öğretmenim" dedim ben de.
öğretmenler arasında kanun haline gelen; "para işleriyle uğraşmayacaksın" ibaresiyle bir hayli artan annelerdir. hatta bir hocanın ifadesiyle; "bırakın anneyi kasarsanız babasını bile bulursunuz." dediği, genelde öğretmenin ayak işlerini yapan, ama diğer velilere göre öğretmenin sağ kolu olma sıfatına nail olan velidir. genelde çok bilmiş, girişken, ağzı laf yapan insanlar direk atlar bu mevkiye. **
görev verilerek bir parça pasifize edilen her şeyi bilen görev adamıdır.
Bütün sınıfın babalarıyla sevişmiş alım gücü yüksek insan modelidir.
Bütün sınıfın anası olmuştur.
öğretmenler gününde sınıf öğretmenine burma bilezik almak için bütün sınıftan haraç aman para toplayan analardır büyük çoğunluğu. bizimkinden biliyorum.
Olmak istemesen de olmak zorunda kaldığın durumdur.
(bkz: sevişmeden hamile kalmak)
(bkz: doğum yapmadan anne olmak)
(bkz: tebeşir kardeşliği)

gibi başlıkların açılma sebebidir.
an itibariyle uyumayıp pazartesi günü öğretmene yapacağı yalakalıkları planlayan alçak bir kadın.
genelleme yaptım.
yapılan sınıf organizasyonlarını organize eden herhangi bir öğrenci velisi sınıftan olması şart .
Zamanında benimde annem sınıf annesiydi. Çok uğraştırıcı boktan şey.
gereksiz işler müdürü.
öğretmen için büyük bir yardımcıdır.* bir öğretmen için okuldaki ortalama 30 öğrenciyle ilgilenmek yeterince zorlayıcıdır. aynı zamanda eğitim düzeyini yükseltmek için girişimlerde bulunur. devletin sağlamadığı projeksiyonu edinmek, perde edinmek, sıra örtüsünün yıkanması, okul sonu etkinliği hazırlamak, sınıfın temizliğini sağlamak, öğrencilerin beslenmelerini yönetmek, velilere ulaşmak ve daha sayabileceğim onlarca ek iş. her öğretmene bir sekreter vermediklerine göre. bu işlerinde yapılması gerekliliğinden. bir sınıf annesi bile yetersiz olduğu durumlar olur.

öğretmenin işi ne, yapsın gibi söyleminde bulunanlar için. 30 kişilik bir sınıf ve 30 kişilik bir veli kitlesiyle uğraşmayı hayal etmek yeterdir.
Acaba şimdi ne yapıyor, yaşıyor mudur?
iyi bir kadındı. Bana hep zeytin gözlüm derdi.

Nerden aklıma geldi şimdi bilmiyorum.
Oğlunun dersleri Her zaman mükemmel olur ve sınıfta her daim ayrıcalıklara sahiptir.
Genelde doğum günü, öğretmenler günü, anneler günü, babalar günü gibi sikindirik hangi gün varsa hediye etkinliği düzenleyip para toplatan, ve bir şekilde durumu kendi çocuğunun artistik yapmasına vesile olacak hale getirmek için sinsi sinsi uğraşan annedir.
Çocuğunun otomatik olarak arkadaş ortamında mıknatıs etkisi yaratmasına sebebiyet veren ünvandır. Sınıf öğretmeni ile whatsapp'dan şirin bilgiler paylaşmasını isteyen ve diğer anneler ile her an hırçın bir savaş içerisine girebilecek, muhtemel kermeslerdeki ilk standı açan anne modelidir.
Öğretmenin bir numaralı adamıdır. Çocuğunun notları genelde yüksek olur. Başarılı olduğundan dolayı yani canım.
sürekli çocukların sınıfına klima alalım ne bileyim öğretmenler günü için pahalı hediye önerileri sunup şunu bunu alalım diyen kadındır. çok nefret ederim onlardan. gariban aile çocuklarını çok zor durumda bırakıp onları utandırırlar. çünkü pahalı hediyeleri kişi başına bölünce çıkan parayı bile ödemeye zorlanan ya da buna bütçe ayıramayan aileler dolu.
bir bok olmayan fakat bir bok olduğunu sanan tiptir.
En sevmediğim anne modelidir.
“Biz öğretmenimize öğretmenler gününde külçe altın aldık” minvalide boş lakırdılarla kendini nimetten sayan annedir.
Herşeyi ben bilirim edasıyla gezerler genellikle telaşlı olurlar. Öğretmenin sağ koludurlar ve bir grupları vardır diğer velileri çekiştirirler. En belirgin özellikleri de aşırı özgüvenli ve çok konuşmalarıdır.

Kısacası boş insanlardır.
Hayatta bişey olmaya çalışıp hiç bi bok olamayan ama ego tavan gereksiz döl israfıdır. inşallah ölür.
Vatsap grubunda her dakika gereksiz resim paylaşırlar. Okulla ilgili bilgileri verirler. Bazı velilere aşırı samimiyet gösterip bazılarına hanımlı konuşur. Derdi zoru kendini göstermektir. Hepsi problemli tipler.
Her öğretmen yapacağı işi biraz allayıp pullayarak sene başında bir sınıf annesi seçer. Ona ufak imtiyazlar tanır, çünkü sınıf işleri çoktur. Öğretmen diğer velilerle, para işleriyle, duyurularla minimum muhatap olmak için bunu yapmak zorundadır. O da kendini diğerlerine kıyasla öğretmene daha yakın, daha nazı geçer hisseder. Hissetsin zaten, bunun öğretmene bir zararı yoktur, o sınırı gayet rahat koyar, azıcık da Hakkı sonuçta bir sürü angarya şeyle uğraşıyor.
güncel Önemli Başlıklar