bugün

insanın biyolojik olarak sıçma anında beyninin %100'ünü kullanması sonucu oluşan durumdur. Unuttuğumuz ne varsa o an akla gelir, dünya üzerinde olan biten herşey film şeridi gibi gözünün önünden geçer, "acaba böyle bişey neden hiç yapılmadı lan" şeklinde icatlar, atomu parçalayacak alternatif formüller bulunur, vs vs. Sürekli sıçarak ders çalışsak profesör olmak o kadar zor olmasa gerek.
sıçarken telefon oyunlarında rekor kırılmasını açıklayan hededir.
kimileri için doğru önermedir. iddialara göre avrupa'da çok beğenilen bir afiş, tasarımcının tuvalette gelmiş aklına ve hemen tuvalet kağıdına çizmiş.
ben ders çalışıcaksam sıçarken çalışırdım.
küçüklüğümüzde öğrendiğimiz o meşhur söz "türk'ün aklı ya sıçarken gelirmiş yada kaçarken."
ben de diyordum, neden yüzüm pancar gibi oluyor sıçarken. o kadar kan gidiyor, haliyle iyi çalışıyor kafa.
(bkz: fruit ninja)
çalışma masasının tuvalete taşınmasını gerektirir.
ıkınma sırasında vücutta oluşan gerilim sonucu beyine giden damarların açılarak daha çok gelen kan ile oluşan tepkimedir.

not: şerefsizim tüm isviçreli bilim adamları bir araya gelse, böyle bilimsel açıklayamazlardı durumu.
Avustralyalılar araştırmış; kadının aklı kavga ederken, erkeğin aklı ise tuvalette çalışıyormuş..

demek ki ya kaçarken, ya sıçarken bize özgü değil !
nedendir bilinmez; kompozisyon konuları, yazdığım şiirlerin konuları hatta bir kaç mısrası, çizeceğim resmin kompozisyonu nasıl olacağı falan hep burda aklıma gelir... hatta hiç unuttam ilkokulda resim atölyesine giderken yarışmaya resim göndericez falan aklıma konu gelmezdi hoca da hadi kızım sen bir tuvalete git de gel derdi...
bembeyaz fayansların içerisinde bulutlardaymışçasına hafiflemenin sonucu.
türk'ün aklı ya sıçarken ya kaçarken.
türk olmanın kanıtıdır. aksi halde şüphelenmek gerekir.
doğrudur. ama banyo yaparken de çok iyi çalışıyor kafa. tabii süreyi uzun tutmak gerek.*
off be dünya varmış
isviçreli bilimadamlarının esbabı mucibesini bulmak için seferber oldukları gerçek. ben mesela satranç turnuvalarına lazımlıkla katılıyorum.
ıkınmaktan beyne kan gitmesinden kaynaklanan durumdur. bilim bu kadar basit arkadaşlar. korkmayınız. evet.