bugün

fazla yanında kalınca sinir bozmaya başlayan insan modelidir.
(bkz: sevgi kelebeği)
sürekli saçmalayan insan dan daha sevimlidir.
kemal sunal; gülen adam.
yüzüne botoks uygulanmış olan pişmiş kelle gibi dolaşan insandır.
etrafina pozitif enerji yayan insan modelidir. zaman zaman ve yer yer acikta bisiy mi var birader tarzi enerjiler de yaydigi gorulur..
diğerlerinin dünyasına anlam veremeyen ve ayak uyduramayan fakat, bir şekilde aynı ortamı paylaştığı için onların dediklerine onlar gibilerin nasıl tepki vereceğini bilemediği için memnunmuş gibi görünüp ayıp olmasın diye yüzünde sürekli gülümsemeyle gezen insandır. "hee.. sen konuş ben seni dinliyorum" şeklinde bir "içses"e sahip olmaları da muhtemeldir. aksi takdirde yüzündeki gülümsemeye hasret olan(!) kişilerin sürekli olarak "nen var kuzum" formatındaki soruları o günkü görevini yapmadığı için* her saniye beynine işlenebilir. mutluluğun gülmekle orantılı olarak arttığını sanan insanları "ben mutluyum" sinyaliyle* başından atmak için kullanan insandır.

edit: mike mills'in "yaratık dünyaya indi ve önemli olan şeylerin ne olduğunu bilmiyor" derken bahsini geçirmiş olduğu varlığı hatırlatan sözlerini akla getiren kişidir dolayısıyla...*
ectasy-serotonin arasında sıkışıp kalmış, halk arasındaki anlamı muğlak şu tabir ile betimlenen kişi: "zırt pırt sırıt." iticiliğin ötesi ikamet neresiyse oradaki müzmin kiracı. hemen hemen her fırsatta üsluptan/düzeyden yoksunluğunu açıkca ifade eden efekt sahibi: ahahah! şu bünye dilerdi ki; o sırıtışın içerisindeki heceleri tek tek zikretsin smiley insanı. ben vurayım en kalın odunla o ah ah! desin. darp ile kahkahasını hecelere bölsün ve bu dilek temenni olmaktan kurtulsun. *!%^#!^+%!
(bkz: ronaldinho gaucho de assis moreira)
(bkz: sence budala)
belli bir aşamadan sonra gülme yeteneğini kaybedip gıdaklamaya benzeyen sesler çıkaran kişi.
(bkz: ike shorunmu)
kotu bir alışkanlık guler yuzlu olmak her espriye kimse gulmesede gulme zorunlulugu hissetmek. bir zaman sonra basınza bela olur, guler yuzlu olmanızdan faydalanmak isteyenler size sert davranmaya baslar ben seni doverim gibilerinden ve sonuc kavgayla noktalanabilir.
eğer bundan kasıt tebessümse çok güzel ve peygamberimizin tavsiye ettiği bir şeydir. keşke her insan böyle olsa.
(bkz: ota boka gülmek)
içinin güzelliği dışına vuran, kendisi mutlu olduğu gibi çevresini de mutlu eden sevimli kişiliklerdir.
(bkz: agzinin ortasina carpip kanla doldurmak)
msn de sürekli ":D" yapan insandır.
(bkz: kahretsin)
(bkz: beni buldular)
(bkz: siz kaçın)
yalnızca kendisi mutlu olmayan, çevresindekilere de pozitif enerji saçan insan.
çevresinde yapılan bütün esprilere gülen insandır . kaliteli veya kalitesiz farketmez .
siz devam edin ben sizin ne olduğunuzu nasıl düşündüğünüzü biliyorum diyen insan modeli.aptala yatmak eylemini yapan,diğer insanlara rahat hareket olasılığı sağlayıp etrafındaki her şeyi en ince ayrıntısıyla inceleyen tiplerdir.
*.
ortama yaranma veya insanların gözünde pozitif bir iz bırakmak için yapılır genellikle bu eylem.
necip : alper sana hiç yakı$mamı$ lan bu ayakkabı, köseli sivri burun alsaydın ke$ke.
32 di$ : ahahsahsahdsa ahshadsuadsah ahhaduashdas karnım ağrıdı abi sen nesin böyle nasıl bir espridir bu ya yarıldım.
tolga : !?'*??!
-sakıncalıdır, espri yapanla espri yapılanı iyi tanımak gerekir..öyle bi bok bilmeden herşeye gülmek sağlık açısından pek iyi olduğu söylenemez.
pozitif insandır.
komedyenlerin çok mutlu insanlar olmadığı gerçeğinde olduğu gibi, genelde mutsuz tiplerdir. dikkat edilirse bu kişilerin sürekli birileriyle konuşurken güldükleri gözlemlenir. bunun sebebi de içlerine kapanık olmaları, konuşacak birşey bulamayıp insan gibi en azından gülümseyelim demelerinden ileri gelir.

aa bu benim lan'dır. kimi zaman kalplerini kırarlar bu insanların. arkadaşım "bi kere de konuş aq tıslayıp duruyon" demişti. ağlamıştım çok.