bugün

samimiyetsizdirler. birbirlerine söyledikleri her cümlede mutlaka "aşkım,canım,bitanem" gibi sevgi sözcükleri bulunmaktadır. oysaki kelimeleri sık sık söylemek değil yeri ve zamanında söylemek daha içtendir.
(bkz: cıvık müdürüm afedersin)
hayattan bıktırırlar. Anlamsız sevgi sözcükleri..
biraz tuhaf olacak farkındayım. ama bunu buraya yazma gereği duyuyorum kendimde. nasıl bir iç sesim varsa artık, susmuyor pezevenk.

sevdiğim bir kız vardı. esasen bir çok kız sevdim tabii de bu nasıl desem, farklıydı lan. hep öyle olmaz mı zaten. velhasıl, o da bana karşı bir şeyler

hissediyormuş. boş değilmiş yani. dedim ya farklıydı diye, farklı olma kısmı burada devreye giriyor. ben aslında hep platonik seven biri oldum.

ilk kez karşılık aldım bu kızdan. çok uzatıyorum ya, geliyorum hemen yanınıza. ben bu kıza seni seviyorum diyemedim.

ben bu kıza hoşlandığımı söyledim ama şu klasik '' seni seviyorum '' cümlesini kurup da söyleyemedim işte anasını satayım.

çok afedersiniz itin ağzına düşmüş '' seni seviyorum '' demek. derinlerde yaşıyorsan ille de bu kalıbı kullanman gerekmiyor. iki buçuk ay sonra söyledim,

hoşlandığımı. senden hoşlanıyorum şeklinde olmayacak şekilde.

sonuca varıyorum;

- kız benimle sevgiliyken esasen başkasıyla da konuşup, aldatılma olayını yaşattı bana

- çok sevince değersiz kalıyor yaptıkların, söylediğin sözler.

- klasikler arasında yer alan '' seni seviyorum '' sözü bile sadece söylenmek için sarf edilen iki kelimeden ibaret kalıyor.

- o değil de çok koydu lan. içimi dışarı çıkarttı, pekmezimi akıttı. patoz etti exsevdiceğim.
Isimler de guzeldir efendim. Sevgiliye ismiyle hitap etmek de guzeldir. Sevgilinin isminin anlamini bilirseniz daha da guzel olacaktir.
birilerinin zoruna giden çiftlerdir.
(bkz: nazar etme)