bugün

Bu cümlede dolaylı tümleç eksikliğinden kaynaklanan anlatım bozukluğu var. Doğrusu sürekli avrupayı öven ama avrupaya gitmemiş olan tip olacak. (bkz: yks nin etkileri)

Bu arada ÖSYM kardeşim, rica etsem tercihleri açıklar mısın:)
seni ne ilgilendirir ki. demek ki çok etkilenmişler. demek ki onlara öve öve anlatmışlar. o da çevresine anlatıyordur.
Ne olmuş yani?
S serisi bir Mercedes sahibi olmayan biri olarak Mercedes'in bu serisini övmek neden garipsenir ki?
Üstelik köpek gibi karı koca çalışıp 10 yaşında bir s serisi Mercedes arabaya ömrü boyunca sahip olamayacak bir ülkede...

Çöplüğün kenarında kâğıt toplayan çocuğun bulduğu bir kitabı okumasına bakıp "bu çocuk Avrupa'da olsa şimdi okulda olur ama burada atık topluyor ve okula gitmiyor çöpten bulduğu kitabı okuyor" diyen birine sen sus Avrupa'ya gitmedin mi demeliyiz.

Sanayi de hizmet sektörünün de tarım da eğitim de sağlık da hizmet veren insanların sendika dernek kooperatif meslek odaları vb kurumları işlevsellik açısından atıl duruma gelmesine bakarak Avrupa da olsa üretim ve hizmet de bu eğitimli kalifiye insanların haklarını ve emeklerini koruyan bir sistem olur demenin karşılığı sen Avrupa'ya gitmedin mi olmalı?

Hele ki, Avrupa da olsa o kuruma çaycı odacı kapıcı olamayacak insanları o kurumun başına geçmesine bakarak gösterilen tepkiye "sen Avrupa'ya gittin mi?" Demek aptallığı itiraf olur.
Burada yapılan bu aptallığa karşı "yok Avrupa'ya gitmedim ama Avrupa'yı ayağıma getirdim" diye cebinden 100 Euro çıkarıp gözüne sokması lazım.