bugün

türkiye'nin ilk özel radyosu.
türkeyinin en samimi reklamlarından bir tanesine sahip olmuş fm. kumkapı nevizade sokak dağ bayır dolaşırken kamera herkes süpper efem derdi.
gayet kaliteli yayın yapan radyo kanalı.
2007 ağustos itibariyle 15. yılını kutlayacak olan, tam 15 yıldır türkçe müziğin nabzını tutan dahasını rotasını belirleyen, radyocu sevdiren, birçok radyocunun (bkz: dj)okulu olan, jingle'i (şu günlerde duyulamasa da) ile ekol olmuş, türkiye'nin en çok dinlenen türkçe pop radyosu unvanını son 7 senedir elinde tutan, bilgisayar programlarının mekanik müzik akışı anlayışına karşı olduğunu çaldığı şarkılarla ortaya koyan türkiye'nin ilk özel radyosu.

(bkz: http://www.superfm.com.tr)
(bkz: gonul dostu fusun)
(bkz: michael show)
(bkz: 4 4 lük duygu)
(bkz: keyf-i didem)
(bkz: yalcın net)
(bkz: celik le nerde kalmıstık)
(bkz: denizhan burhan la yansıma)
(bkz: dj murat la süper mix)
radyo dinlemiş olan herkesin muhakkak duyduğu "meltem meltem radyoların fıstığı meltem" cingılının * sahibi radyo.
ayrıca bir zamanlar (bkz: hop dedik ayhan)
(bkz: kırmızı başlıklı kız)
uzanlar'ın elinden çıktıktan sonra kalitesi epey bir düşen radyo kanalı. eski efsane zamanlarından eser yok. yerini bende power türk'e bıraktı
(bkz: herşey bosh süper magic bullet ile coş)
yunanistan dan yayın yapan bir radyo kanalı. 1989 yılında kurulmuştur, ilk özel radyolardandır. frekansı 104.3

http://www.super-fm.gr/
bana kendimi hep lisedeymişim gibi hissettiren radyo, hep 17 yaşındaymışım. hep serviste o uzak okula gidiyormuşum. gözlerimi kapıyorum okul yolunu düşlüyorum bazen. ve o günlerdeki mutlululuğumu. nasıl bir enerjiydi o zamanlar sahip olduğum. her sabah 6.30 kalk kapı önünde dikil servis gelsin 7.00 de. geç yerine elimde notlarım. sınav var gene. üstelik büyük sınav yemekhane sınavı. müzik odasından elektro gitarın sesi gelmekte. of konsantre olamıyorum. dizildik gene. hoca göz açtırmıyor. bu türk tarihi hocası gene en zorları sormuş. seçmeli ders olsaydı bari. sayısalı mı seçseydim. of müzik geliyor gene kulağıma davula çok yüklenme be civciv. bıktım bu koridor sınavlarından. çıkış vakti. en arkayı kaptım. gene süper fm. eve dönüyorum 5 olmuş. diğer servisleri süzüyorum. yok gene yok. bugün de okula gelmemiş. neden. öys senden nefret ediyorum. radyoda şarkım çalıyor kumralım benim adım neydi. indim eve döndüm. yarın yine aynı şeyler. bu kez sınava çalışmayı servise bırakmıcam.

geçmişi özleten radyo.
hemen hemen herkesin bir anisinin oldugu turkiyenin ilk ozel radyosu.

blonde mermaidin dedigi gibi insana gecmisini ozletir bu radyo. yatili lise yillarimda yatarken walkmanimde eslik ederdi bana.

herkesin platonik oldugu yillarda bize ilacti super fm.

gonul dostu fusun ablamizin programini dinlerdi butun yurt yataklarinda.

derdi olan olmayan kesintisiz super fm dinlerdik.

okul servislerinde zaten 1 numanin degisilmez sahibiydi super fm.

oglen aralarinda yalcinla yoklamayi dinlerdik.

daha sonra uzanlarin elinden cikti gitti geldi.

ne bileyim daha sonra o kadar sarmadi beni super fm.

simdilerde yavuzun minibusu programini transfer etmis, helal olsun.

nedenini bilemiyorum ama super fm, bende deniz kenarinda bir bankta oturmus elinde simitle istanbulu seyreden bir insani hatirlatiyor.
mersin'de 97.4 frekansından yayın yapan radyo kanalı. kurulalı neredeyse 20 yıl olacak ama yayın daha yeni başladı burada.*
an itibariyle sacmalayan radyo istasyonu.

murat basarandan canin sagolsun parcasinin ortasindayken bir anda chevyden haftanin sarkisi geliyor anonsuyla ozgun denilen birsinin nobetci asik sarkisini yayina koyma gereksizligini gostermislerdir.
yana yakıla cankusunu aradığım radyo istasyonu. 98-99 yıllarında radyo yayını yapan cankus u..
şimdilerde deneyimli programcı diye tanınan programcıların %90ının ilk başladığı yerdir aynı zamanda. eski tadı kalmamıştır o ayrı..
(bkz: yavuz un minibusu)
süpeeee-eeer efem.
kaset satışlarının patladığı yıllarda en çok dinlenilen radyo.
gece uykusu olmayanlar için, gürültüsüz patırtısız peşi peşine güzel şarkılar döşeyen radyo.
28 Ağustos 1993 tarihinde yayın hayatına başlayan ve Türkiye'nin ilk özel radyosu olan Süper FM'de yayınlanan ilk şarkı Fatih Erkoç'un "Oynatmaya Az Kaldı" şarkısıdır.
bir zamanlar çok dinlediğim radyo.
1992 yılından beri yayın yapan radyodur. türkiyedeki en kaliteli radyo istasyonlarındandır.
on numara jingle'si olan radyo kanalı.

haremde dans - yasak elma.
şarkıları güzel olan radyo kanalıdır fakat izmir' de belli yerlerde frekanstan dolayı çekmemektedir.
an itibariyle mor ve ötesi'ni ağırlayan radyo istasyonu. mvö çağırarak beni dumurlardan dumurlara uğratmıştır sanırım karnaval grubuna geçtikten sonra biraz olsun düzeldi.
türkiyenin ilk özel radyolarından biri olan, uzan grubundan ayrıldıktan sonra değişime uğrayan çocukluğumuzun radyosu. eskiden kullandığı jingle artık eski haliyle kullanılmıyor ancak halen birçok kişinin hafızasından silinmiyor. uzan döneminde acayip gıcık bir amblemi vardı. şimdiki amblemi de çok muhteşem sayılmaz gerçi. bu arada şimdiki sahibi olan karnaval grubu son zamanlarda radyoculuk alanında iyi iş yapıyor.
An itibariyle hakan pekeri konuk etmiş ve henüz hiç yayınlanmamış olan bir hakan peker şarkısı çalmaktadır.