bugün

Su dökersen temizlenir belki. Niye değişik şeyler yapıyorsunuz ki hayvanlara durduk yere.
vicdansızlıktır. yaranıza tuz dökmek gibidir. size nasıl acı veriyorsa, sümüklü böceğe de öyle acı veriyordur.
birincisi sümüklü böcek değil salyangoz. ikincisi siz ne çeşit bir canlısınız oğlum? ulan ben geçen gün kaldırımda yürürken yolumun üstündeydi. ezilmesin diye elimle alıp bahçeye bıraktım. önce korkup kabuğuna kaçtı hayvan. sonra dışarı çıktı. o kadar masum ve sevimliydi ki parmağımın ucuyla antenlerini sevdim. siz nasıl yapıyorsunuz böyle işkenceleri? hiç mi içiniz sızlamıyor? allah belanızı versin!
bear gryls in yapacağı iştir yılan derisinin içine işeyip içmek vs.
baskı altında, ezilerek büyüyen çocukların intikam alma şekli. güçlü zayıfı ezer mantığının ilk tecelli ettiği, kendinden başkasına asla acıma zalimliğinin yeşerdiği çocukluğun ilk icraatlarındandır. Büyüdüklerinde de sokak magandalığı, trafikte makas atarak ilerlemek, akan trafiği keserek drift yapmak, sürekli kavgalara karışmak, delikanlı olmayı külhanbeyi sanmak, evlendiğinde "sadece ben varım, ben kralım" davranış biçimlerinin başlangıcıdır aynı zamanda. Toplumumuzda iyi insanlar da var kötüler de. Hali hazırda cezalandırılmamış insanlar da. Ama orta-uzun vadede hepimiz öleceğiz ve yaptıklarımızı önümüzde bulacağız.
Bunu yaptığınızda resmen çığlık atıyorlar. Yüreği el veren yapsın. Ya da yapmasın. Yazık yapmayın. Kağıtla falan attırın gitsin.
şu başlığı okumak bile burnumun direğini sızlattı hüzünden.