bugün

(bkz: tiftik kecisi)
reklamın iyisi kötüsü olmaz.
'istanbullu olma' tartışılır durur. 'aslen nerelisin?' sorusu da sık sık sorularak.
asıl istanbullu, istanbul'da yaşayandır derim. aslen istanbullu ise; istanbul'un 1400'lerden önce başka milletlere hizmet ettiğini düşünürsek şu an çok uzaklardadır. ben ise dedesinin istanbul'da doğmasını yeterli bulmaktayım bir insanın istanbullu olması için. olmadı dedesinin babası.
o halde: (bkz: wtasyh)
(bkz: doğum yeri istiklal caddesi)
bende aşık olduğum şehirle beraberim hala. en uzun süren ilişkim bu oldu umarım ölene kadar da devam eder.
(bkz: burdayım burda)*
(bkz: me myself and i)
(bkz: ben bizzat kendim)
Kendini bilen, şehrine aşık, kaliteli yaşayan ve yaşatan yazar grubu..
(bkz: ben de nisantasi cocuguyum)
istanbullu doğulmaz istanbullu olunur sözünden yola çıkarak, köklerinin yurdun dört bir yanına yayıldığını varsaydığımız insanlardır.
(bkz: #2444278)
gerçekten istanbullu olduğuna kimseyi inandıramayan, nüfus kağıdı görse bıle "yok canım dedenın dedesi buralı değildir" dendiğine sahıt olan, suriçi-surdışı ne demek bilen, kibar, kendilerine özgü geleneklerı olan, büyükbabalarından "kızım/oğlum bak burası eskıden ormandı bız pıknığe gelirdik şimdi site/semt oldu" seklınde sözler duyan, köylerı değil istanbul yakınında sayfiye yerleri(yazlık) bulunan kişilerdir. e ben de bunlara dahilimdir.
aynı zamanda bir kadıköylü olarak bendeniz.
dedesinin dedesi de çatalcalı olanlardır asıl*. öbür türlü asıl istanbul'lu deyince bizanslı oluyor basbayağı.
(bkz: agalar beyler istanbul nire)
(bkz: istanbulda yaşayan yazarlar)*
mekan beykoz.
(bkz: say say bitmez)
(bkz: aaa ben)
kabul edilmeyecek olan gruptur.
-nerelisin?
-fatsalıyım
-ha, ok
hani? sorsana peki baban nereli diye. yok. lakin;
-nerelisin?
-istanbulluyum
-peki baban?
-o da istanbullu, ve onun babası da ve onun da babası ve dahi onun da babası, ve onun da babası istanbullu. 6.kuşağım ben yani
-peki onun babası?
-(iç ses: ebenin...) o bulgaristan göçmeni
-heh bulgaristan göçmenisin o zaman sen

he mk bulgaristanlıyım ben soyadım erdoğanova.
fatsalıyım diyorum kurtuluyorum, sanki istanbullu olmak extra gurur duyulası bir özellik de yalan söyleyeceğim bunun için. buyrun efenim;
(bkz: sözlükteki fatsalılar)
olumlu yanıt alınması halinde akabinde yetmeyip "aslen nerelisin?" sorusunun geleceği aşikardır.

(bkz: istanbulluyum diyerek anadoluyu kucumseyenler/#2402830)
muhtemelen öğrencilik yaşamlarını istanbul'da sürdüren yazarlardır.* özlerinde elbet farklı memleketler yatmaktadır.
benimde dahil oldugum ama haberi olmadıgım grup.
öncelikle şanslı insanlardır.
onun dışında "o kadar istanbula geliyoruz bazen haftasonları be bi rizve yapmadınız gitti" serzenişi insanlarıdır.*
(bkz: vatan 34 mekan 34)
(bkz: ben)