bugün

sözlükteki şucular bucular zincirinin avcılar halkasıdır, avcılardan kasıt, bildiğiniz 'avcı'dır, sözlükte av merakı olanların kimler olduğunu merak eden varsa diye düşünülmüştür, lan tamam ben merak ediyorum işte, keklik, tavşan avı falan olsa da gitsek gençler.
(bkz: av tv de avcıları izleyen hümanist adam)
(bkz: sözlükteki avcılarlılar)
(bkz: sniper)
(bkz: Troll Avında)
bıldırcının son demleri yaklaşırken, deli divane bir şekilde 2 kasım'ı bekleyen şahıslardır.
işleri güçleri sallamaktır bunların. Bi askerlik hatıraları bi deplasman hikâyeleri birde avcılık maceraları; ışte bu ucunu dinleyin ama inanmayın amk. Avcılıkdan pek anlamam ( balıkcilik hariç). Hayatimda bir kere ava gittim öyle çok bir şey vuranda olmadı açıkçası. Daha sonra bu adamlar o günkü avı etrafındakilere öyle bir anlattılar ki sanki ben yoktum lan aralarında. Olanları da hiç hatirlamiyordum amk bi an tereddüt bile ettim acaba bende mi sorun var diye. Hayir lavuklar öyle bir anlatıyor ki kendi attığı yalana kendiside inanıyor. Hal böyle olunca insan kendinden şüphe ediyor. Gerçi karşı taraftakinin de pek farkı yok ki amk, muhabbet bittiği zaman o başlıyor sıkmaya. Belki o da biliyor karşı tarafın yazdigini ama dinlemekten keyif alıyor. iyi kötü bi dinleyicileri var en azından, bu da güzel bir şey.
(bkz: beylikdüzü)