bugün

sözlüğün amacını kavrayamamış kişilerin sözlükte yazılmasını istemedikleri şeylerdir efendim bunlar.

burası ne abi ya bir sözlük. nedir bu sözlüğün amacı olabilen bütün şeylerin yazılması değil mi?

yani her şeyin yazılması gerekmiyor mu? buna kim nasıl karar verebilir ki; ayet yazıyorlar pis yobazlar diyebiliyor insanlar anlamıyorum.

şimdi hacılar mesela ''tıbbi terimler'' ne''işime yarıyacak. normalde hiç duymayacağım benim işime yaramayacak olan şeyler neden var sözlükte?
sözlük dediğiniz şey nedir?
dini şeyler olmasın diyebilir mi insan? bu kadar mantıksız olabilir mi? bunu diyen kişiler kendilerine (sözde) öbjektif, tarafsız falan diyorlar neremle güleceğimi şaşırıyorum.
bir sözlükte her konuda yazı yazılabilir. fakat kimse kimseye saldırmadan, psikolojik travma yaşatmadan yazılmalıdır bu yazılar.

aslında esas konulardan biri de şu olmalı:

"insanların birbirine saygı duymayı öğrenmesi."

bunu yapabilmeyi başaranların yazılarını yayınlamaya izin verilmeli. moderatörlerin bu konuda son derece titiz ve hassas davranması gerekir bu yüzden.
*kufur (her turlu)
*ınanc hazımsızlıgı yorumları
*ırk hazımsızlıgı yorumları
*karsılıklı cekısen grupların actıgı baslıklar
*belaltı baslıklar
*kısıyı rencıde eden baslıklar.
öyle birşey yoktur. sözlük mantığına göre bir insan aradığı herşeyi bulabilmeli, istediği her soruyu sorup cevabını farklı yorumlarla görebilmeli. bence sınırlama getirmek sözlük mantığına ters düşer. istemeyen okumasın yazmasın kardeşim. tabi herşey serbest diye de sürekli belaltı vurmanın da anlamı yok.
öyle giyen kız, böyle yapan kız, şöyle davranan kız, nefes alan kız ve asıl amacı gibi kız kız ve kız başlıkları.