bugün

lise yıllarımda konuşacak bir şeyi olmayanların siyaset ve futbol konuştuğuna şahit olduğuma dair bir günlük satırı yazmıştım.

o günden bu güne değişen sadece siyaset konusu oldu. zira siyaset konuşmak sert polemiğe girilmediği sürece mübareze-i fikre dönüyor ve bunun da cüz'i bir katkısı oluyor.

ayrıca bugüne kadar siyasi bir münakaşada "abi haklıymışsın ya, ben artık solcu oldum bırakıyorum bu ülküydü kurttu falan" diyeni de görmedim.

kısacası gereksizdir ama çok cüz'i bir faydası vardır.

zira babalarımızın, abilerimizin nesli olan 80 lerde millet bu söylemler için kavga ediyorlardı.
Olaylı bi lüzum.
Üzümsüz bir olay.
mantıklı düşünebilen insanlarla gayet yapılabileceğini düşündüğüm eylem.
olaysız bir lüzum.
uludag sozluk ü seçmemin sebebi. aslında inci sözlük ü düşünüyodum ama orda siyaset yasakmış o yüzden vazgeçtim.
Yegane amaçlardan bir tanesidir. Siyaset yapmayı mübah gören kendini bilmez molonlar, ait oldukları çirkin dünyanın amaçsız düşüncelerinde savruladursun, türk gençliği daima kendini yönetenleri sorgulayacaktır.
rastlayanına nadir yapmak.

(bkz: bokunu çıkartmak)
bana oyle boyle degil, cok bos gelen hareket.
sozluge bir giriyorum herkes toplanmis gundem hakkinda, siyaset hakkinda carsaf carsaf entri giriyorlar.
bende bir iki satir karaliyim bari diyorum, olmuyor lan.
bende bir sorun var herhalde.
Evde yapma, sözlükte yapma, okulda yapma, sosyal medyada yapma nerde yapcaz biz arkadaş?
Artık sosyal medyanın gücünü göremiyor musunuz?
(bkz: has kemalist)
(bkz: gripin006)
Ayrıca ısrarla yapmak silik yeme sebebidir.
gereksiz bir şey. sizin ideoloji propagandalarınızı görmek zorunda mıyız?
Yıldım artık.

Kemalizmin otoriterliğini eleştiriyorum " vay efendim sen akp lisin,ülkeyi kac yildir akp yonetti" diyorlar.

Tanzim kuyruklarini elestiriyorum "vay efendim sen chp li misin ? Onlar gibi elestiriyorsun" diyorlar.

Sevgili yazarlar dünyada sadece iki ideoloji yok * liberteryenizm diye bir politik-ekonomik düsünce akimi var. Bu düsünce bireysel ozgurlukleri, serbest piyasayi, sekuler devleti , hukuk üstünlügünü ve devletin piyasaya mudahalesinin sınırlı olmasını savunur.

Liberterler ; Bireye karsi otorite uygulayan kim olursa olsun (ister dini yapılar/tarikatlar ister hükümetler isterse çesitli ideolojik yapilar) karsı durur.

Biri kemalizmi elestirince akp li, akp yi elestirince kemalist olmuyor yani.bunu aciklattirdiginiza inanamiyorum. Ayni gun icinde hem akp li hem kemalist olmakla yaftalandım.
Silivri'nin soğuk olduğunu unutan yazarların eylemidir.
şahsen sevmediğim tercih etmediğimdir.
siyaset insanları kutuplaştırmaz. art niyetli siyasiler insanları kutuplaştırır.
Sözlük muhabbetinin bel kemiğidir.
Boş iştir. Tamamen it dalaşına dönüyor mevzu. Türkiyede siyasi tartışma asla yapılmaz. Binlerce kez test ettim
doğru sözlük kızlarının dalakları başlıklarında dişi sinek görsek yürümeli durumlarda olmalıyız.

kafamızı abazanlığa yormalıyız.

çok haklı ''mutluyum çünkü çüküm var'' kafasında olmak gerek.

öteki türlüsü mutsuzluk. (!)
Sözlükte boş yapmaktır.
Gereksiz buldugum durum. bi kere herkes farklı düşündüğü için bi kaos ortamı oluşması kaçınılmazdır.
anlamsız ve gereksiz bulduğum bu sözlükte siyaset tartışmak neye yarar ne karşıdakinin fikri değişir ne senin siyasi görüşün.
Bırakın yapsınlardır.

Okulda siyaset yapmayın, iş yerinde yapmayın, aile ortamında yapmayın, e bir de sözlükte de yapmayın. Nerde konuşsun bu millet bunu..
yoruyor...
bazen külli karışmıyım diyom... neyse azalttım cevap yazmaları neyim...
kuş börtü böcek çiçek yaziim diyom. am mam yazan çok zaten.
bik bik'te liderlik vasfı yoktu zaten.
güncel Önemli Başlıklar