bugün

yıllarını internet basında sözlüğe ayırması sonucu cok popüler olup, ama bu masa basında gecen yıllar sonucu sosyal hayatta eziklesen yazar modelidir...
(bkz: karga)
(bkz: popüler yazarlar rahatsız)*
kişisel problemlerini daha doğrusu aşağılanmışlıklarını, kendi fikirlerinin aksini savunmak pahasına da olsa sözlükte muhalefet olarak sürdüren kişidir. acınılması zorunlu ancak acınmaktan hoşlanmayan aciziyetini aşması egoistliği yüzünden mümkün olmayan nankör insan tipine eşdeğerdir.
kendini konuşarak ifade edemeyen, fakat yazarak ifadenin hasını yapan ve bu sayede beğeni toplayan yazardır. *
(bkz: asosyal yazar) **
gerçek hayattan uzaklaşmış kendisne sanal alemde bir dünya kurmuş ve bu dünyanın kralı olan kişidir. aslında pabucumun kralıdır. gerçek hayatta iki kelimeyi yan yana getiremiyen bu tipler sanal alemde birer filozof kesilirler başımıza.
eziklikle popülerlik zıt kavramlar değildir. bir insan hayatta başarısız sözlükte başarılılıysa bu bizim sözlükteki durumumuza kılıf olmamalı..
bahsi edilen yazarın egosunu tavan, izleyenlerin gülmekten kıçalarını yaran durumdur.

sözlüktür bu efendim. altı üstü senin benim gibi ademoğlu tarafından akıl edilip üzerinde uğraşılmış, belli bir emek sonucunda ortaya çıkmış bir nevi bilgi paylaşım, haddini aşmadan tartışım sitesi kılıfına büründürülmüştür. burada popüler olmak tabiki de güzeldir, hoştur, istenilesi bir durumdur. ben de isterim bana asl çeksinler, msn versinler, bravo kardeşim ne güzel de yazmışsın, ellerine sağlık desinler. ben de bunlara karşı egom tavanda "yok canım abarmayınız, bunlar ne ki deryada damla. hepimiz sonuçta ruh üflenmiş bedenlerden ibaretiz, hepimiz yazarız; hepimiz popüleriz." gibim nutuklar atayım, ahkamlar keseyim. sözlükte popülerlik irdenilesi bir durumdur esasına baktığımızda. hee eyvallah çok popülersindir; ama evin kapısından çıkınca da her yanından geçenin eteğini öpmesini beklemek gibi bir talebin de yoktur. buna diyecek lafım yok zaten. her popüler onanın da gerçek hayatta ezik olduğuna dair bir genelleme yanlıştır. durum bazı yazarların asosyalliğini sosyal bir ortam olarak gördükleri sözlüklerde bastırmasından ibarettir. adam gerçek hayatında söyleyemediklerini kalkar burada yazar çizer. buna kimse de tek kelime söyleyemez. yazıyor mu yazıyor, formata uygun mu, eyvallah o da tamam; ama bu adamın gerçek hayattaki eksikliğini yok eder mi. orada duracaksın işte. burada ahkam keserkene yok efendim şöyledir, aman efendim böyledir diye sayfalarca, gerçekte de bu durumlara kılını kıpırdatamayacak kadar acizse o zaman eziktir. tıpkı şunun gibi: adam çıkar dayağa karşıyım der; ama evine gider iki posta karısını döver. ulan bu mu senin karşıtlığın? hani nerde sayfalarca yazdığın şeyler? neymiş o zaman her şey biraz daha popülerlik içinmiş. her şey +rep içinmiş. "sözlüklerin kralıyım, +rep sevdalısıyım" budur olay kanımca.
(bkz: hem sozlukte hem de gercek hayatta ezik yazar)
(bkz: öbür dünya için çalışmak)
(bkz: denge)
(bkz: farklı dünyanın insanları)
gerçek hayatta, gerçekten ezikse ve bundan rahatsız olmuyorsa; nerede ve nasıl popüler olduğu pek önemli olmayan yazardır kanımca.
(bkz: yükte hafif pahada ağır)
net ortamında olan çoğu kimse için geçerli olan hadise.
uludag sozlugun gelisimi acisindan faydali olan bir baslik. herkese , hepimize kendini sorgulama imkani verecektir.

bilmem kac saat online olmakla ovunen ve aptal saptal bkz. lar vererek gunlerini kurtarmaya calisan yazarlar da keske (#2219536) ve (#2219664). bunlari okusa da gercekten ise yarar anlamlar cikarsa.. (bkz: benim hala umudum var)
KiŞiLiK BOZUKLUĞU OLAN ELEMANDIR.
mutlu olduğu yerde popülerse sorun teşkil etmeyen his, sorunsuz yazar.
şu ana kadar bulunduğum hiçbir internet ortamında popüler olamadım, daha doğrusu olmak için uğraşmadım.
fakat sözlük, facebook ya da online oyunlardaki popüler kişilerin hayatlarını ve nasıl insanlar olduklarını hep merak etmişimdir.
burda yükseklerde tutulan o popüler insanların, gerçek hayatları hakkında biraz fikir sahibi olunca, bu kadar önemsenecek ve abartılacak insanlar olmadıklarını anlamak zor olmuyor.
tanıdığım kadarıyla, bu tür insanlar ya mesleki hayatlarında çok başarısız insanlardı, ya da dış görünüş olarak sorunları vardı.
yoksa bir insan neden sanal bir ortamda popüler olmak için bu kadar uğraşsın ki?

bütün bunlar bir yana, bu kişiler sanal popülerliği o kadar abartırlar ki, karşı cinsteki bütün insanların ona hayran olduğunu ve istediği kişiyle beraber olabileceklerini düşünürler.
oysa ki, beraber olabilecekleri kişiler, sadece popülarite düşkünü aptal insanlardır.

bu yüzden sanaldaki, bu popüler(!) insanlara her zaman acıyarak bakmışımdır.
(bkz: klavye delikanlıları)
fikirlerinizle var olduğunuzdan birinde popülerseniz diğerinde de popülersinizdir,eğer popüler değil de ezik iseniz kendinizi kasmayın yormayın diğerinde de eziksinizdir.
sözlükte tanınan, nickini çok insana ezberleten ama sosyal hayatta silik durumda olan yazarlardır.

sikik tanımı geçip sadede gelelim:

beyler sözlükte popüler diyor. kendini örnek olarak gösteren arkadaşlar, bu kıstasa dikkat etmeli. özgüven patlamasına gerek yok. hangi popülerlik sizinki onu anlamadım arkadaş.
adaylığını koyanların sözlükte de popüler olmadıkları acımasız bir gerçek.
(bkz: kumarda kaybeden askta kazanir)
(bkz: sözlükte popüler olan hayatta ezik olur)