bugün

(bkz: bilemiyorum altan bilemiyorum)
(bkz: can sıkıntısı)

(bkz: özgürce saçmalayabilmek)
Bir soru çeşidi. Belli bir format ve belli kurallar çerçevesinde yazmak zevkli oluyor. Bir grup insan, birçok konuda fikrini belirtiyor. Bir şeyler öğrenmek istesem elbette ki adresim burası olmaz. Ancak çoğu güncel olayı, güncel bilgiyi, güncel haberi burada paylaşan arkadaşlar sayesinde öğrenebiliyorum.
Ayrıca buradan da nadiren çoğu konu hakkında bilgi edindiğim oluyor. Yani hiç bilmediğim bir şeyi buradan görmüş ve öğrenmiş oluyorum. Aniden. Güzel bir şey bence.
Ben burayı sohbet olarak görmüyorum açıkçası. Evet eğlenceli ancak sohbet etmek istesem gider whatsapp'tan grup kurar arkadaşlarımla ederim böyle bir yerde ne işim olsun ki.
anonim olmak özgürlük bence. bir de bohem hayat tarzı ile birleştirince tadından yenmiyor.
Bir arz vardı, kendi talebini doğurdu. Bazen keyifli oluyor ondan.
can sıkıntımı, üzüntülerimi içimden geldiği gibi rahatça buraya döküyorum. buranın haricinde anlatabileceğim arkadaşlarım, ailem var. fakat her şeyi onlara anlatamam. ya üzülürler ya da anlayamazlar beni. burada en azından bir iki kişi de olsa beni anlayan insan çıkıyor.
kafamı dağıtıyorum, iyi geliyor zaman zaman.
Eskiden millet düşüncelerini toplayıp kitap bastırıyormuş. Şimdi buraya yazıyorum.
Kuşkusuz bu münevver platformun, insanların yalnızca girdiler yoluyla birbirine değdiği bir ortam değil, aynı zamanda bilginin, anlayış tiplerinin ve kritiklerin kolektif olarak - ortaya serilmeden- paylaşıldığına inandığım bir yer olması. Ayrıca günün ilk saatinden nihayetine dek oldukça dolu vakit geçirdiğiniz hissine sebep olması cabası. Dışarıdan herkesin bunu tatmasını istiyorum.
Karı kız için yazıyorum ama yok. lordmarcusun da dediği gibi enrtyler yoluyla insanların birbirine değdirdiği bir yer oldu burası.
ingiliz granny bulmak için yazıyorum.