bugün

tanım: sözlük yazarlarının yapabildiği yemeklerdir.
klasiktir ama üniversiteye ilk başladığımda yalnizca yumurta melemen tarzı basit şeyler yapabilirken son sınıfta hamur açması benden gözleme dahi yapailiyordum. insan isteyince daha doğrusu mecbur kalınca herşeyi yapabiliyor.
edit:imla
haşgerya. *
sevgilinin sevdiği bir iki yemektir sevgiliden ayrılınca yanımıza kar kalandır. karnıyarık su böreği...
(bkz: portakallı pekin ördeği)
patates (her türlü) * makarna , yaprak sarması , mantı , kıymalı yağlama , karnıyarık , pilav , ya bu daha çok uzun sürecek. yediğim çoğu yemeği yapmayı bilirim.
Akla gelen her yemek.
(bkz: ne vereyim abime)
(bkz: patates ve yumurtanın türevleri)
(bkz: ne vereyim abime)
bir kaç yemek var ama tam olarak yapılmış sayılmıyorlar en azından son yiyenlerin yorumu bu şekildeydi hatta biri tabağındakileri çöpe dökerken afiyet olsun demişti.
fiyonk makarna, spagetti, burgu makarna, düdük makarna ve en son olarak da kelebek makarna.
Karnı yarık, patates, dolma, pilav, mercimek çorbası, sarma gibi yemekleri çok severim.
Yapabildiğim yemek yok.
beşamel soslu fırın makarna, elbasan tava, ve şefin spesiyali teneke tavuk.
imkanlar dahilinde yapılabilecek bütün yemekler. spesiyal olarak ise köri soslu tavuk
makarna, patates türleri, omlet, pilav, menemen ve hazır çorba. Her türlü kızartmayı da yapabilirim. Ha unutmadan, yemekteyiz yarışmasında kavunlu tatlı yapmıştı azeri bir adam, onu öğrenmiştim onu da yaparım. Bir de çok iyi mangal yaparım. Onda da yemek yapıyoruz sonuçta.
Lè graphèale kallmaro (pòhevoit sosla marine edilmiş).
bolonez makarna, napoliten makarna, salçalı makarna, fırında makarna, körili makarna, ketçaplı makarna, yoğurtlu makarna, sadeli makarna*.
hohol tavası
taze fasulye
mercimek çorbası
mantarlı türlümsü bir şey
bulgur pilavı. başka da bir şey yapamıyorum sözlük.aynı şeyleri yiyorum.
mantı dahil tüm türk mutfağı.
Makarna, hazı çorba, ezogelin, tost, ekmek kızartması, patates kızartması, köfte, pilav.
(bkz: köztilya)
her türlü yemeği yaparım, balık hariç.
davığlı keşkük çorbasıynan, doynağlı pilav.
(bkz: develi cıvıklısı)
Yumurta.
tost. kaşarlı tost, sucuklu tost. hem kaşarlı hem sucuklu tost yapamıyorum daha.