bugün

yazılan enrtylerden az çok belli olan ruh hallleridir. kimi sevgilisinden, kimi arkadaşından kimi de hayattan dertlidir. bazısı da hayatı hiç umursamaz haldedir. yaş durumuna göre de, umutsuz olanlar ve hayata umutla bakanlar birbirinden ayrılırlar.
yazarların o an ne hissettikleridir. kendileri söylemedikleri sürece bilinemez. zira hissettiklerini entryleriyle sezdirmeyecek kadar iyi yazarlar vardır.

farz-ı misal, sizi yardırıp yerlere yatıran adamın dertler içinde boğuluyor olmadığı ne malum?
sözlük yazarlarının o an içinde bulundukları ruh halinin kelimelere dökülmesidir.

kalbim acıyor sözlük kalbim!
hem de günden güne içimi kavuran bir acı bu!
bir türlü geçmeyen, bitmeyen, zamanın hiç bir boka yaramadığı bir acı bu...
Tanım :''Sağ tarafa sol frame gibi bir bölüm açılsada, her yazarımsı oraya kendi ruh halini yazsa bizde yorumlasak'' düşüncesini beynimin ücra köşelerinde dolandırıp, buraya entry olarak girmemi sağlayan başlık.

Abes kaçabilir o ayrı.
(bkz: yüksek dozda mutsuzluk üstüne gözyaşı)
(bkz: ödevi yetiştiremeyecek olmanın korkusu)
Gecenin derin karanlığında,laptopun ekranının azaltılmış parlaklığıyla birlikte surata yansıyan ve psikolojik ruh bozukluğuyla gelen saplantılı düşüncelerin klavyeye aksetmesiyle ortaya çıkmış ve sözlükte yazarken yuuhh yaa ben cidden hastaymış sorunluymuşum dedirterek farkındalığına vardıran sözlükte yazar olmaksa buna karşın alternatif bir tedavi şekli.
iyiyim ben hep aynı şeyler işte, uyku hapları yalan dolan gülümsemeler...
süt dökmüş kedi gibi olmak.
(bkz: hasta ve yorgun bir bedene zonklamalı baş ağrısı)
tıklım tıklım yalnız.
saçma saçma gülmekteyim.

saçma sapan mutluluk saçıyorum, ama sebebi yok.

e sorunlar nerede?
kırılmış, üzülmüş ama şimdi iyi, iyi olmaya çalışıyor. hayatın, gereksizliklerine üzülecek kadar uzun olmadığını kendisine hatırlatmaya çalışıyor. anneannesini çok özlemiş bir de, onu çok sevmiş.
benim ruhum yok
bu yüzden hali de yok.
ben yokum.
acayip gergin. yarın vizem var ama çalışmak istemiyorum sayfalarca ezberlemem gereken yer var.
(bkz: moody)
cinsel eğilimli halleri açılan başlıklardan belli olan sözlükçülerdir.
sonsuz bir umut ve bitmeyen bir hüzün.
göz yaşları içinde kahkahalar atmak.
her şeyi sevmek ve her şeyden nefret etmek.

ps: dohtur bakırköylük müyüm?
aradığınız kişi asla ulaşılamıycak durumda.
babamın cezaevine girmesiyle, yaklaşık on gündür belki hayatımın en ağır günlerini yaşamaktayım. kendimi sosyal hayatta çok pasif hissediyorum. üstelik normal zamanlarda çok hiperaktif ve geveze birisi olmama rağmen. karşımda konuşan ne kadar önemli birşey anlatsa da hı, ha, tamam, gibi aptal tepkiler veriyorum. bu durumun farkındayım ama önüne de geçemiyorum. antidepresanlarımı içmeye devam mı etsem sözlük ne dersin?
sanırım sadece nefes almaktan ibaret yaşamak.

lan bi insan bu kadar mı dengesiz olur, yoksa dengeyi sağlayamayan alkol mu?
(bkz: anksiyete)
hayattan çevrimdışı durumda. sözlüğe derdini anlatma ve rahatlama peşinde.

üzerinen tank geçmiş gibi. tek dostu sigara sanırım.
yağan sağanak yağmur ofisin camlarından akarken,
gök gürler ve şimşekler çakarken,
ayaklarımı sehpaya uzatmış emre aydın - bu yağmurlar çalıyor...
her yağmur biraz duygusal, biraz melonkolik, biraz depresif yapıyor insanı...
kuşadası
gitgide güzelleşen bir ruh haline sahip olmamı kazadan kurtulup ağbilerimin yanında peralenste olmam sağlıyor.