bugün

bi gün izmir'e geldim ev dolu diye bi gün otelde kalmak zorunda kalmam ile başlamıştı herşey.

alsancak karakolunun karşısındaki bi suit i tutan süper zeki ben. gece saat 2 sularında az uyuyayım diye otele gitmiştim sevgilim ile..

herneyse tam uykum geldi saat 3 gibi uyumak üzere iken ispiyoncu resepsiyon polise haber vermiş gecenin 2 sinde. ve bir telefon ..

- alo luc soubeyras bey lobi ye iner misiniz?
+ luc uyuyo ben sevgilisiyim.
- polis geldi lütfen uyandırabilir misiniz?

----- lucccccc kalk kalk lan polis lan kalk
* boşver uyu giderler ( nasıl söylediysem bunu)

tık tık tık tık.

luc kapı çalıyor bak.

o an en orijinal fikir içki şişesini savunma aracı olarak alıp kapıya çıkmaktı.

kapıyı açtıktan sonra polisler bana bakıyordu. bi kaç dövmeniz olunca ister istemez motosiklet çete üyesiymişsiniz gibi muamele görmeniz aşikar.

pol: beyfendi bizimle karakola kadar gelir misiniz?
- geliim de mevzu ne
pol: karakolda açıklanacak
- iyi tamam giyineyim.

giyindik gittik yürüyerek. karakol tam karşıdaymış dedim hay aklımı sikiyim.

luc bey müşteki olduğunuz bir davada ifade vermemişsiniz hakkınızda yakalama kararı çıkartmış savcı.

- eee olum odam karşıda yatayım sabah gideriz.
+ hayır.
- iyi amk bekleyelim.

1 saat içinde kuzenim teşrif ettiler karakola. nezarete henüz atmamışlardı beni.

kuzen de geldikten sonra yan yana oturup beklemeye başladık 1 saat içinde kuzen uyudu ağzını esneyen bir aslan gibi açarak. kafası da benim omuzumda amk daha kötü ne olabilirki.

ben de dizlerime kollarımı dayadım ki bizim mal eşşek bana yaslanmasın. ve sabah saat 8 gibi karakol nöbet değiştirince gelen cins müdür, aynen şunları soruyordu benim başım öne eğik ama dinliyorum

- şu saçlı kim ( ben )
+ amirim o ifade verecekmiş.
- şu uyuyan kim ( kuzen )
+ o da onun halasının oğlumuymuş neymiş.
- saçlıyı nezarete alın hadi.

şşşş kalk

- tamam duydum.

nezarette bekleyiş süreci başlar. benimle gelmek isteyen kuzeni müdür dışarı çıkarır o soğukta donar ben nezarette taşlar eşliğinde soğukta.

nezarette toplam 2 kişiydik daha sonra çarşaf türevi eşyaların arasından biri daha çıkıverdi 3 olduk.

sigaralar içildi. sen neden geldin muabbetleri yapıldı. savcılığa gitmeyi bekliyoruz.

yanımdaki bir manyak ilaç zulası ile gelmiş çıkardı şeker gibi içiyor. polisi çağırdım lan olm bu ölücek bak bişi yap. dedikten sonra polis baane la. diyip sigarayı yaktı.

neyse derken savcılığa gittik. polisler size kötü davrandımı şeklinde soruldu.

işkence gördük dedim. yatak yoktu yanımızda sürekli sigara içtiler benim astımım var uyardım uyarınca nezarete attılar falan filan attık bişeyler.

ben ifademi verdikten sonra çıktım. bi tutuklu da savcılıkta beklerken kaçmış polisler birbirine düştü.

ben de yürüyerek, alsancağa gittim napim amk polisler dedim
Sonucu anlayamadıgım bir açıklama geldi.
geçen gene nezaretteyiz işte, oturduk işkence görüyoruz. vay be ne günlerdi.
arkadaşa diklenen bir şahıs ile arkadaşım kavga ettiler,derken bir sürü çevikkuvvet toplandı başımıza. ben ilk başta sakin ne olduğunu anlamaya çalışıyorum arkadaşım ve kavga ettiği kişi polis aracına alındı. ben de o şahısa akıllı ol lan lavuk diye polis aracında girmeye kalktım salak gibi. üç araba çevikkuvvetin saldırısına uğradım. mal gibi karıştım arkadaş ayağına banane amk olay zaten kapanmış. karakolda da biraz devam etti sonrasında gönül alma ayağına yattılar şikayet edeceğim deyince. terörist olsak bu kadar tepki veremezsiniz amk polisleri.