bugün

sözlük yazarlarının bilinçaltlarından kaynaklı olan kurdukları saçma hayallerdir.

okulu basan teröristlerin okulu, yakıp, yıkıp herkesi öldürdükten sonra sadece okulun en güzel kızı ve bendenizin hayatta kalması ve benim okulu basan 200 tane teröristi yumruk darbeleriyle etkisiz hale getirdikten sonra kızı kurtarıp, kucağıma alarak dışarda endişeli gözlerle bekleyen insanlara teslim ettikten sonra beni kucaklara alıp alkışlamaları.

transformers filmini izledikten sonra, megan fox, steven spielberg, micheal bay, shia labeof'u kebapcıya götürmek.
zenginlik hayalinden çok öte hayaller.
modorotor olmuşsum, basıyomuşsum kırbacı, basıyomuşsum kırbacı.
ferrarimi okul yokuşundan cıkardıktan sonra fen edebiyat fakültesi otoparkına çekip analitik kimya dersine girmek. yetmezmiş gibi bide o dersi sevmek.(!) hayal işte...
zengin olduktan sonra, messi'ye parası neyse verip 2-3 ders yanımda oturtmak.
(bkz: başbakan kemal kılıçdaroğlu)
bugatti veyrona sahip olmak.
Emma watson la Manhatton da sarmaş dolaş bir tur.
Harry Potter ın yerine geçip karanlık lord la tavla oynamak.
Cool adam la business class da yolculuk yapmak.
Güzel kızlara imzalı fotoğraflarını dağıtmak...

Diye gider sevgili sözlük...

He bi de moderatöre suikast düzenlemek...
yazarların hayallerini süsleyen olaylardır.

rte'nin tüm görevlerinden istifa etmesi ve ülkenin sıkıntısız, gerilimsiz, dertsiz günler yaşamasına katkıda bulunması gibi. hayal kadar temenni gibi de aynı zamanda.

daha çok temenni diyebilir miyiz? evet deriz.
mutlu olabileceğine inanmak. mutlu edebileceğine inanmak. huzurun olduğuna inanmak. kısacası inanmak.
ölümcül bir hastalığa yakalanıp ve bunu bahane sayıp dünya yapılabilecek tüm çılgınlıkları yapmak ve hoşgörülmek. tabi sonunda azmin zaferi olarak hastalığı yenmek.
sasha grey'le evlenip evimin kadını yapmak. aşk böyle bir şey işte..
rocco nun yerine geçmek.
Başbakan olup oğluma gemicik almak.
saçmalığı tartışılır hayallerdir. bir gün ronaldo peşimde koşacak da ben de ona portekizin apaçisi diye bakmayacağım, ah ben!
(bkz: ah o gemide ben de olsaydım)
Basbakan olmak, ulkeyi iran olma yolundan kurtarmak, amma velakin siyasetten nefret ederim. Topluluk karsisinda kekelerim.