bugün

(bkz: beyaz zambaklar ülkesinde)
çok sıkıcı be agam bu nedir dedim illallah dedim.. hep aynı şeyler.
doğru şeyler, fakat hep aynı şeyler..
Tüm kullanma kılavuzları.
Kayıp zamanın izinde; Proust on numara adamdır ama o kadar uzun roman mı olur arkadaş 1. ciltte okuduğun karakter 4. ciltte karşına çıkıyor beyin eror veriyor. Proust okumak kolay iş değildir vesselam.
Benim adım kırmızı-Orhan Pamuk
Ejderha dövmeli kız-Stieg Larrson.
Valla gırtlağımada bassa bitiriyorum, garip bi takıntı..
Tutunamayanlar-oğuz atay

Gitmiyor, akmiyor bir türlü. Ne zaman okumaya başlasam tarih çalışırken hemen sıkılan liseli ergenliğime dönmüş gibi oluyorum.
Halbuki faust-goethe' yi bile ne kadar zevklenerek okuyup bitirmiştim.
Ölü canlar. 4 defa yarım bıraktım.
Limon ağacı. 4 defadir 50 inci sayfalara gelip birakiyorum. Okumamam gerekiyor sanirim..
Çavdar tarlasında çocuklar- J.D. Salinger.
Olasılıksız 3-4 drfa başladim ancak hepsinde yarım kaldı.
(bkz: Bana ikimizi anlat)

O kadar sıktı ki sonuna kadar okumadım.
yazarların okumak için kendini zorladığı ama bitiremediği kitaplardır.

oğuz atay- tutunamayanlar.
(bkz: Tutunamayanlar) çok özür dilerim bi türlü sonuna gelemiyorum. Üçüncü denememde yine galiba Ankara'da arkadaşının evinde bir yerlerde kaybolup gittim, sonra üstünden zaman geçti, yine bıraktım.
labirent. ödünç vermek için almışım sanırım bikaç arkadaşım okudu 2-3 güne bir ben bitiremedim.
saatleri ayarlama enstitüsüdür. adam tașak geçiyor hissine kapıldığımdan beridir okuyamıyorum.
kinyas ve kayra.
bir çift yürek.
hayatimin kitabi.
hiçbir kitabı okumadım ki bitirebildiğim kitap olsun

burada cehaletimden kültür seviyemden bahsettim. üzgünüm.
tutunamayanlardır maalesef. Halbuki yıllar önce nasıl da istekle almıstim kiabı.
(bkz: oya baydar o muhteşem hayatınız)
(bkz: bab ı esrar)
Demokrasiyi kurmak ve Avrupa solunun tarihi-Geoff eley.
Tutunamayanlar. Halbuki yarıya kadar ışık hızında ilerliyorum üçüncü defadır. Sonrası hüsran.
Kürk mantolu madonna. Bitirdim sandığım için yeni kitaplar almıştım ama neyse bu gece bitiririz. Bitirmeden tavsiye edebileceğim bir kitap
güncel Önemli Başlıklar