bugün

ileri teknoloji bir sözlük olmasından kaynaklanan durum...
az önce 10 dakikadan fazla ileri olduğunu görüp "oha lan saat ne çabuk 12 olmuş" dedirten durumdur
esefle karsıladıgımız durum.
kısa bir süre önce yerel saati 10 dakika geriden takip eden server saatinin şu sıralar 5 dakika ileride olmasıdır. bi tutturamadık.
bilgisayarımın saatinden 2 dakika ileri olan sözlük saati sayesinde *15:32 de girilmiş bir entry yi 15:30 da okuyarak ''vay be daha yazılmamış entry leri bile okuyabiliyorum..'' diye * havaya girdiğim olay.
Sozluk saatini baz alarak mesaimi bitirdiğim için mutlu olduğum durumdur.
sözlük saatinin normal saatten 5-6 dakika kadar ileri olmasi durumudur, normalde daha saat 12 olmamisken 20 kasim 2006 basliklarinin sol framede görünmesinden bu durumu anlayabiliriz.
(bkz: zamanı ileriden takip eden sözlük)
entry girdikten sonra, entry girilen zamana ve monitörün sağ alt köşesindeki zamana bakıldığında anlaşılan durum.
zall her yere geç kaldığı için evdeki bütün satleri ileri almış, sözlüğü de buna göre ayarlamış olabilir. *
dikkatimi çeken bir olay. zira ilk başta suçu kendimde görüyordum fakat sözlüğün saati şu an ntv*** ye göre yaklaşık 5 dakika ileri ve ben bu şekilde kendi saatime göre 5 dakika sonrasının entry sini okuyabiliyorum.
bu durum yüzünden bir özel mesaj geldiğinde mesajın gönderim saatiyle o anki zamanı gösteren saate aynı anda baktığımda mesaj gelir gelmez cevap yazdığımı sanıyordum. karşımdaki insanı beklettiğim yetmiyormuş gibi bir de bunun farkına varmamak bazı hallerde hiç hoş olmuyor doğrusu...
gece yarısına yaklaşılınca dumur olunan durum. siz günün son entrylerini girdiğinizi sanırken, bir de bakmışsınız ki sözlük yeni bir güne yeni entrylerle başlamış bile.
(bkz: feleğimi şaşırttın be sözlük)
evet,evet an itibari ile yaklaşık 5 dk. ileridir. daha yeni güne geçmeden yeni günün başlık frame'i açılmaktadır.
(bkz: sözlüğün güvenilirliğinin azalması)
"ya arkadaşlar, zall abim yeter artık, düzeltin şunu aha şu anda 23:58i gösteriyor abi. el insaf."
3 dk sonra gelen edit: yukardaki gibi lümpence entryler girilmesine sebep olan ivedilikle düzeltilmesi icab eden aksaklık.*
yazarın saatinin 5 dakika geri olması olarakta yorumlanabilecek durum.

not : benim saatime göre de 4 dakika ileri.
(bkz: 6 dk)
(bkz: sözlüğün saat diliminin kırgızistan dan geçmesi)
çok yanlış tespit. sözlük 5 dakika 1 saniye ileri. yanlış bilgi vermeye utanmadınız mı? yazıklar olsun.

edit: başlık değişmiş.
bende de 7 dk ileridir. sözlük saatimiz iyice sapıtmış hayırlı olsun. *
sol frame in bir anda boşalıp sadece iki tane başlık kalmasını sağlayan, bu sayede korkmama neden olan hadise
acaip yanlış tespit. 6 dakika 21 saniye 13 salise olacaktı. yazıklar olsun size be. yuh artık.
(bkz: 6 dk)
çok önemli olay! hadi herkes kendine göre kaç dakika ileri olduğunu söylesin.
(bkz: bunun bile boku çıktı)