bugün

ülkemiz gençliğinin siyasal sorunlara karşı göstermekte olduğu tavırdır. ben dahil olmak üzere * birçoğumuzun memlekete sözlük perdesinin arkasından sahip çıkması zaman zaman sol frameden akıp giden başlıkların rock gruplarına, türkü gruplarına, pop starlara vb. * daha farklı versiyonları olarak da sibel canın kıçına, hülyanın frikiklerine, ferayenin bebesine adanması şeklinde kendisini göstermektedir. ben genç nesilin politik mesajlarında ne kadar samimi olduklarını ilk seçimde göreceğim. hepimiz göreceğiz. bu sözlük benim tapulu malım değil, sizin de değil. fikirler allahı yokluğuna uzanırken, özalın pkk yandaşı olmasına uzanırken, rockçıların sosyalist oluşuna, yıldızdoğan dinleyenlerin faşist olmasına kadar uzanırken, müsade edin de insanlar bu tarz entryleri birşekilde sabırla okurken yazdıklarımızın sorumluluğunu bilerek, bu yazılanların birgün birileri tarafından okunacağını bilerek yazmak sanırım daha edebli olacaktır. sözlük apolitik olsun mu? olmasın arkadaş. ama siyaset meydanındaki kişilikleri de isteyenler zaten tv de izliyorlar. onların siluetlerine ayrıca burada katlanmak zorunda değiliz. bilirsin yazarsın, bilemzsen okur öğrenirsin, sonra yazarsın. yazmak için zaman sınırlı değil ama araştırmak için öğrenmek için sadece bir ömür var elimizde.

edit: kampanyayı açan değil başlığı açan kişi olarak seri eksi oy veren ibnenin okuduğunu anlamadığını anladığım başlıktır. ben sadece politika olsun ama kararında ve uygun üslupla demiştim. neyse zaten annem ibnelerle konuşma demişti.
tek kelimeyle saçmalık olacak kampanyadır.
sözlük yazarlarının çok yönlü düşündüğüne ispat bir kampanyadır.

(#588304)
(bkz: yazarlara format atalım kampanyası)
(bkz: cakkıdı cakkıdı oynaşalım kumpanyası)
evet burda da siyaset yapmayalım iyice ot olalım, etliye sütlüye burdan beri bile karışmayalım, düşüncelerimizi belirtmeyelim, hala kendi düşüncelerini ateşli bir şekilde savunacak bir gençlik bulmuşken onun da ateşini söndürelim ve de kaya çilinigiroğlu napmış, beşiktaş kaç gol atmış, galatasaraya hangi oyuncular transfer olmuş sadece onları tartışalım.. haa pardon tartışmayalım tartışırsak yanlış anlaşılır politikaya girer falan sakkın ha.. haşaa.. kesinlikle desteklediğim kampanyadır.. neden mi?? yeni nesil bırakmayacağım arkamda ben de yiyip içip sıçıp gittikten sonra bu ülkeden geriye kalan beni alakadar etmez de ondan. *
(bkz: allahım ne günlere kaldık)
(bkz: sen bizi koru)
(bkz: hayrullah abi naber ya kampanyası)
(bkz: niyazi eve gelirken 2 ekmek al kampanyası)
(bkz: sozlugu hey girl dergisine cevirmek)
(bkz: gençliğin apolitik olması)
(bkz: uludağsözlük ün apolitik olması)
(bkz: tuğba özay ın chpli olması)
(bkz: sozluk apolitik olsun kampanyasi) (17)
(bkz: asosyal apolitik ve biseksuel olmak)
(bkz: apolitik)
(bkz: uludag sozluk te esen apolitik ruzgar)
(bkz: 1985 ten sonra doganlarin apolitik olmasi)
(bkz: aramaya inanalim inanmayanlari uyaralim)
başlık olarak bile politik olan bir düşünce.
son zamanlarda bolca türeyen saçma kampanyalardan sadece birisidir. sadece aşk, meşk muhabbetleri olsun isteyenler mi var bilinmez.
iyi niyetle açılmış kampanya. siyaset konuşulması, tartışılması gereken beşeri bir bilimdir. amma, bunu yaparken göz ve kulak kapatılıp, yalnız ağzın açılması aytışma, münazara,tartışma değil kavgaya girer. istisnai ekmek kavgası hariç hiç bir kavganın iyi olmadığı aşikardır.
karşımızdakilerinde bizimle aynı haklara sahip insanlar olduğunu unutmamak gerekir. bunun da istisnası vardır. ben bile bir teröristi, toplu kıyım yapan bir ülkeyi, savunan kişiye müsamaha gösteremem...
(bkz: 1980 darbesi)
(bkz: apolitik kuşak)
(bkz: reddediyorum)
'' oldu olacak bir de Kenan Evren' i uludağsözlük yazarı yapalım'' demek zorunda kaldığım oluşum isteğidir. Ayıptır, yazıktır, günahtır, bu sözlükte bir nebzecik demokrasi olsundur...
(bkz: sozluk aseksüel olsun kampanyası)*
(bkz: seçim yasakları)