bugün

sözlünün yapılacağı gün öğrenci her ne kadar bakışlarını öğretmenden kaçırmaya çalışsa da sonunun hassiktiiiir, kalp çarpıntısı ve neden ben ile tamamlandığı her öğrencinin başına gelmesi muhtemel, şanssız durum.
öğretmenin yaşadığı duygu seli için:
(bkz: orgazmdan daha zevkli anlar)
sözlü yapacak ögretmen ipleri elinde olan kişi, sözlüye kalkmak için secilen ögrenciler ise talihsiz varlıklardır.göz göze gelmemek için sıraya uzanmak ise en büyük hatalardan biridir. Ama sahsen lisedeyken kendi ablam sözlüye kalkmak için çırpınan insan tipiydi. böyle insanların olduguna inanmak özellikle onlardan birinin benim ablam olmasına inanmak çok güç bişey.
talihsiz bir durumdur. ancak istisnadir, gun olur sozluye kalkmak icin cirpinirsin, dersten gecmen belki de o sozluye baglidir, hoca bakar bakar baskasini kaldirir. amac sozlu yapmak degil bilmeyen ogrenciyi kivrandirma sonrasi yasanacak tatmindir cunku. (bkz: kufredilesi anlar)
(bkz: işte o an benim bittiğim andır sedat abi)
ölüm fermanını kendi elinle imzalamakla esdegerde olan durum...
zor durumdur.insanı strese sokar.ama yanak yanağa gelmekten yine de yeğdir.
göz göze gelindiği an öğrencinin hoca söylemeden kalkması yararınadır.aynı zamanda çok feci bir durumdur.
(bkz: sözlü yapacak öğretmenle dudak dudağa gelmek)
akabinde, içinden gözlerime sokayım serzenişleri ile tahtaya yavaş adımlarla yürünür.
karşılıklı olarak,manga cizgi filmlerinde gibi,gözlerdeki ışığın yer deiştirmesi ve sonunda bir noktaya geldiğinde;
''cinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn'' diye bir ses cıkması anıdır....
'ayvanın ağacını yesem bu durumdan kurtulamam' diye düşündüren,
akabinde otomatik olarak başı öne eğme ihtiyacı hissedilen durum
her öğrencinin kabusudur. (bkz: inekler hariç).bundan sonrası ne olur ölsem de kurtulsam anlarıdır.
sevgili akıllılarım,
öğretmenler sizi fena halde işletiyorlar. "ayağa kalk sözlü yapacağım." devri kapanalı epeyce olmuştur.
her an, her dakika, her saniye sözlü olmaktasınız.iyi de doğru da söylesen yanlış da söylesen...söyleyeceğiniz her şey aleyhinize delil olarak kullanılabilir.
bu nedenle gözünüzü öğretmenin gözünden hiç ayırmayınız.( ister ayır ister ayırma; çünkü yönetmeliklere göre zayıf sözlü notu vermek "artık" yasaktır. benden size tüyo.)
o halde biyoloji hocası milattan öncesinden kalma.gerçi tipinden belli.sözlü zamanı gözgöze gelince yapılacak tek iş hoca seni kaldırdığında öksürük krizine girmek kaleminin mucizevi bi şekilde sınıfın öbür tarafına gitmesi ve ya ayakkabı bağını çözüp çözüp bağlamaktır!
heyecanın bastığı andır, size bakıyorsa sizi kaldırır.
Tebeşiri alıp götünze sokma hissiyatı verir. tasvip etmiyoruz.
ölümle yaşam arası bir andır.
oldum olası sözlülerden hiç hoşlanmadım.
sözlü nedir ayrıca? sınav neyinize yetmiyor ?
Amatör öğrenci davranışı.
Önce gözler buluşur, sonra gel tahtaya sesi duyulur.
Korku filminin bir kesiti gibidir... Dım dım dım dım.