bugün

görsel
görsel
izmir'de yaşanan depremde medyanın en çok üstünde durduğu binadır.
8 Katlı Giriş katıyla 9 Katlıdır.
içeride mahsur kalan çocuğumuz sağ alttaki diş kliniğinde mahsur kalmış gibi duruyor.inşallah en kısa zamanda kurtarılır.
Bu apartmanı yapanların denetleyenlerin acilen yargılanması gerektiğini düşünüyorum.
Devletimizden ricamiz makina mühendislerini asansörler için apartman apartman gezdirdiği gibi.inşaat mühendislerinide bina bina gezdirip yapı denetimi yapması.
Bu binayı diken kişiler benim gözümde onurunu çiğnemiştir.
Konuyla ilgili uzman kişilerin yorumunu bekliyorum.Ben doktorum gerekli bilgim yoktur.
Edit
Öteki isimleri
(bkz: rızaben apartman)
(bkz: rıza bey apartmanı)
binlerce bina içerisinde çöken 10-15 bina varsa, bu binalarda bariz bir sorun var demektir. Bu çöken binaların projesini çizenden, inşa edene, mühendisinden müteahhitine kadar tutuklanmalı. Ve ayrıca bu kişilerin yapmış olduğu bütün projeleri tek tek kontrol edilmeli. Gelecekte yeni bir proje başvurusunda bulunduklarına imar izni verilmemeli.
Ufak fizik bilgimle düşüncem tromp' un dediklerinede katılarak.
Bu binanın ticari kullanımda olan zemin katının kapladığı alan binanın üst katlarını nazaran dar.Zemin katlarda kolon kesmeye yada duvar yıkmaya bağlı olabilir.Lakin öteki göçen binalardan sadece zemin katı çökmüş binalar var.Sanki onlar bu tanıma daha çok uymakta.Bu binanın zemin katındaki herhangi dış duvarın yada iç duvarın üst kattaki ile denk geldiğini düşünmüyorum.Tabi zemin katın çökmesinin etkisiyle üst katlarda yıkılmış olabilir kendisi daha iyi biliyor gibi duruyor.
https://twitter.com/tuncs.../1323515467429011456?s=21

Tunç Soyer’in bir bebeğe canlı ulaşıldığına dair bilgi verdiği yıkık apartman. inşallah sağ Salim çıkartılır. Evet.
izmir'de 30 Ekim'de gerçekleşen 6.6 büyüklüğündeki depremde yıkılan apartmanın yakınlarını kaybedenler, bina alanının çocuk parkı yapılmasını istemiştir.