bugün

allah belasını versin küçücük çocuk baklava çalıp 16 yıl hapis yemişti bu ibne parasıyla sertbest kalıyo nabıcak aile bu parayı 10 katınıda verseler giden geri gelir mi.
birbuçuk milyon tele.
"adalet örümcek ağı gibidir; sinekleri yakalar ama kartalları kaçırır".
Bu muhabbet gerçekten çok uzadı.

Taksirle adam öldürmek. Şu dünyada başa gelecek en kötü şeylerden biri. Ölen, milyonlarca yıldan sonra hayat bulabilmiş bi dna. Bi daha gelemeyecek, belki sonsuza kadar kayboldu gitti.

Ama taksirle, kontrol dışında birinin hayatını almak. Yarın sen de motosikletle, arabayla gezerken birine çarpsan. O an elin ayağın ters dönse, fren yerine gaza bassan. 22 yıl mı yatacaksın hapiste. Bu panik anı karatacak mı hayatını.

Yıllar önce bi taksici yaya olarak gezen yoğurtçu dedeme çarptı. Dedem öldü. Adam bi kaç ay yattı, Sonra çıktı. Üstelik taksicinin dağıtacağı rüşvet parası da yoktu.
parayı aldılarsa bunun pezevenklikten ne farkı var?ikisi de insan taciri değilmi?
Alkollü araç kullanıp insan öldüren şerefsizleri bile savunan soysuzları gösteren eylem.

Vay amk.
Bir şehidin bedelini gösterir.

türkiye'de bu tarz ölümle biten davalarda bu kan parası muhabbeti hep vardır. Alan aileye çok şey demek istiyorum ama davalık olmak istemem. Yalnız yarın o çocuklar büyüyüpte internette bu haberleri görünce sormayacak mı benim babamın katiliinden para alıp davadan vaz mı geçtiniz anne, amca, hala, dede, babaanne ? buna cevap verirken eğer yüz kızarmayacaksa lafım yok.

Bir de taksirle diye bu hafifletilemez. Hayatında suça bulaşmamış tek trafik cezası almamış ceza puanı düşmemiş birisi bir anlık gafletle kaza yapar taksir dersin. Ulan bu adam tescilli trafik canavarı, karışmadığı trafik suçu kalmamış her suçunu işlemiş geçmişinde. Şimdi de alkollü halde karşı şeride geçiyor normal şeridinde seyir halindeki polis aracına bodoslama giriyor o süratle. Bak aşırı hız ve alkol var karşı şeride geçip çarpıyor. Bu nasıl taksir. Bir sürücü alkollü direksiyonun başına geçtiği an kasıt vardır. O an ya kendi canına ya başkasının canına kastetmiş biridir.

Böyle bir adamdan para almak. Böyle adamdan para alınıp davadan vazgeçilmesine göz yuman adalet sistemi. Kendi mensubunu katleden adamın gidişine bir şey yapamayan emniyet ve devlet.
paranın açamayacağı kapı olmadığını bir kez daha göstermiştir.
olayın diğer yüzüne bakarsak ölen polisin çocuklarının hayatı kurtuldu. ben böyle bi olaydan ölseydim ailemin o parayı almasını isterdim.
parayı cukkalayan polis ailesinin şehit lafını kullanması yasaklanmalı.
güncel Önemli Başlıklar