bugün

garip bir durum olurdu. mesela herkes son düşündüğü şeyle ilgili bi şeyler görseydi rüyasında, rüyalar nasıl şekillenirdi çok merak ediyorum.
şahsım tarafından gerçekleştirilebilen eylemdir. evet sözlük, ben bazen rüyalarımı yönlendirebiliyorum. yani kendi rüyamın efendisiyim, lucid dreaming dediğimiz nokta oluyor bu. uzun zamandır üzerinde düşündüğüm bir konu olduğunda oluyor genellikle, yoğunlaşmanın etkisi sanırım bu. şöyle anlatayım bu durumu. rüya görmeye başlamamdan itibaren, gerçek hayatta olmadığımın farkına varıyorum. ama normal rüyalara da benzemiyor aslında. hisler anormal boyutta güçlü, heyecan dorukta, atraksiyonlu ama ürkütücü bir dünya gibi düşünebiliriz. ilk seferlerde korkmuştum aslında rüyamda yamulmasam bari falan diye. ama tekrarlamaya başladıkça tadını çıkartmaya başladım artık. rüyamdaki kişileri kendim belirliyorum büyük ölçüde, karşıdan x kişisi gelse tam olacak diyorum ve o kişi rüyama dahil oluyor. zaman ve mekan unsurlarını da istediğim gibi seçebiliyorum, ışınlanabiliyorum bile. mesela gündüz bir caddede geziyorsam, sırf istediğim için farklı bir mekana ve zaman dilimine geçip gece vakti bir kumsalda olabiliyorum bir anda. günlük hayatta yapmaya cesaret edemediğim şeyler de yapıyorum tabi. motorsiklet çalıp deli gibi hız yapmıştım mesela bir kere, çok heyecanlıydı. sokaktan geçen insanlara dalıyorum mesela bazen de, şiddetin dibine vuruyorum ama denetim bende olduğu için ben zarar görmüyorum hiç. ha bir terslik olup da başım derde girdiğinde, kendimi kötü hissettiğimde ise hadi bugünlük yeter diyip gözlerimi açıyorum. inception tadında oluyor rüyalar. bu yeteneğimi keşfettiğimden beri uyumak büyük bir heyecana ve eğlenceye dönüştü sözlük, bunu yapan başkaları da var tabi bunda bir şey yok biliyorum. biraz üzerinde yoğunlaşmayla bunu yapabiliyorsunuz, ilginç şeyler bunlar.
bknz. Astral Seyehat.
bknz. Lucid Rüya.
lucid rüyadır. evet yapabiliyorum. saçma sapan bir sebepten durduk yere uyandırıldıktan sonra yarı uykulu halde yatağa dönüp biraz geçince rüyaya kaldığım yerden devam edip herseyi kontrol altında tutabiliyorum. itiraf: zevkli değil hele ki sakin bir yapınız varsa.
mümkün olan bir şeydir zaten.

(bkz: lucid dream)
çok jeton harcanırdı. özelliklede kol verilirse. tekle zor oluyo.
arada yaptığım durumdur.rüyada olduğunuzu anladığınız an çılgınlıklar yapıyorsunuz ama çok nadir oluyor bu durum bunla ilgili makaleler var bir göz atın. b
her zaman olmasa bile arada yapabildiğim olaydır. çok güzel olur.
bazen başardığım hadise.
rahmetli babamı görürüm kimi zaman. alakasız olaylarda alakasız işlerle uğraşırız rüyada beraberken. birden rüya olduğunu farkediyorum bazen. babama bakmaya çalışıyorum. o da bana bakıyor...

o anda uyanacağımı anlıyorum ama uyanmamaya çalışıyorum. rüyada ki mekan... nasıl desem bulanıklaşıyor, o anda bu "kontrol etme " mevzusu ortaya çıkıyor. uyanmamak için, biraz daha yüzüne bakabilmek ve hatta konuşabilmek için rüyaya sanki parmaklarımı geçiriyor ve tüm gücümle asılıyorum. uyanmayı geciktirmeyi başarıyorum. birkaç cümle konuşabiliyorumda...
zaman ilerledikçe insanlarda yaygınlaşan durum. eskiden çok zordu bunu yapabilmek ama şidi neredeyse her iki rüyanın birinde rüya gördüğümün farkında oluyorum. ve işin ilginç yanı bu değişim sadece bende değil, birçok insanda görülmeye başladı. kısacası rüyaların da tadı kalmadı artık.
(bkz: ruyalar cok bozdu oyle boyle degil)*
Ruyada tam bosalacakken, boxeri ve carsafi dusunup vazgecmeyle son bulur bende.
çok heyecanlı bir olay. lucid dreaming
Rüyalarımın %80 inde olan durumdur.

Dün gece yine rüyayı kontrol ettiğim zamanlardan bir tanesi idi. Dünyayı Zombiler basıyordu. Ve ben de istediğim evi koruyor, sahip çıkıyor ve istediğim i yapıyordum. Hatta o kadar ilerlettim ki istediğim an Zombi lerin dünyayı basış anını tekrar başlatabiliyor rüyayı en başa çekebiliyordum. Ne kadar keyifli olduğunu tahmin edemezsiniz.
başarıldığı taktirde kimsenin kimsenin ırzına geçemeyeceği söylemdir.
- ohaa napıyosun lan erkek erkeğe olur mu amk
- uyanıyom lannn
mümkün olsaydı çoğu erkek hiç uyanmak istemez uyumak için çareler arardı. kim bilir ne hatunlar götürürlerdi rüyalarında... hemde ekmeksiz...
Kontrol etmek değilde gerçekleşçeğini bilsek daha güzel olurdu.
kesinlikle mümkündür.

dertsiz tasasız bir kafayla yağa girmelisiniz.

gün içinde nesnelere odaklanın çok iyi gözlemler yapın ardından ve o nesnelere odaklanmanızın ardından kendinizi cimcik atma ya da başka bir şekilde uyarın. rüya anında o nesne ile karşılaştığınızda o acı aklınıza gelir ve rüyanızın senaristi olmanız kolaylaşır.

ve tabii ki bilen birinden yardım alın. bunlar benim kulaktan duyarak edindiğim ama bende işe yaramış bilgiler.
Benim genellikle yaptığım gayet bir. Normal olaylardır.

Mesela aksam yıkandıktan sonra yattiysam o gece. Karı kız gormeye başladıysa büyük oranda bi başarıyla. O geceyi ilişkiye girmeden kaçarak bitiriyorum bazen o kadar ileri gidiyorum ki her şey hazır yapcanmiii yapmicaanmiii. Kendimi tutamayıp yaptığımda oluyor.
daha dün yaşadığım durum. o an bilincin yarı açıktır ve çoğu seyin farkındasındir. ben nasıl olduysa farkettim uçmaya calıştım 2 3 metre havalandım cidden cok zor bir sey ucmak. sonra bime gittim falan çok zevkliydi. tabii iyi ruya oldugu icin cok zevkliydi eger o an kabus goruyor olsaydim sabah aglayarak bile uyanmis olabilirdim. halk tabiriyle karabasan durumu oluyor o. o anlarda bilinç biraz daha açık ama sesin cıkmaz uyanmak istersin uyanamazsin kasilir kasilir durursun. bu kabuslardan en kotusunu gordugumde ruyamda uyur vaziyetteydim elime gozume goturupte goz kapaklarimi kaldirdim sonra birden pat diye tekrar uyandim gozumde yaslar ama ellerim yerdeydi ne hikmetse.
Benim uykum çok hafiftir. Bilincim açıktır çoğu zaman. Rüyamda hep aklımdan o anda geçirdiğim şeyler olur. Rüyamda gördüklerim benim düşündüklerimi yaparlar. Ama tuhaftır ki ben bunu herkes yapabiliyo sanırdım. Ta ki bugün bir arkadaşım rüyaları kontrol etmenin mümkün olduğunu söyleyene kadar. Tabiki ben çok şaşırdım çünkü bunun herkeste olan bir durum olduğunu sanıyodum.
deneyeceğim eylemdir kendileri. Bugünden başlamayı planlıyorum. hedefim rüyada ders çalışmak. nede olsa hiç bir şey unutulmaz her şey bilnç altında saklanır demişti birisi (kim olduğunu bilmiyorum)Daha önceden gördüğüm ders notlarını çıkartıp tekrarlamak ve gerçek dünyada ulaşamadığım cevapları rüyada bulmak istiyorum. (Daha önceden 3,4 kez rüyamda bir kaç problemi çözmüştüm ve gerçek hayatta uygulayınca aynılarını gerçek hayata'da aynı şekilde çözülmüştü problemler.

Mesela "aom" diye bir oyun var strateji oyunu 3,4 gün oynadığım ve geçemediğim bir bölüm vardı. rüyamda bu bölümü geçmek için bir kaç taktik yapmıştım ve harbiden o bölümü rüyamdaki gibi uygulayınca geçmiştim. başka bir rüya daha görmüştüm telefon oyununu geçmek için ve yine uyguladığımda geçmiştim o bölümü.

Bu rüyalarımı kontrol edebilirsem beyinin daha hızlı çalışmasından dolayı sonuca daha hızlı ulaşabilirim diye tahmin ediyorum. Tabi sadece tahmin denemeden bilemem sonuçta. eğer yapabilirsem editlicem. yapamazsamda zaten edit yapmadığımdan anlarsınız.

not: imla
şahsım tarafından gerçekleştirilebilen eylemdir. evet sözlük, ben bazen rüyalarımı yönlendirebiliyorum. yani kendi rüyamın efendisiyim, lucid dreaming dediğimiz nokta oluyor bu. uzun zamandır üzerinde düşündüğüm bir konu olduğunda oluyor genellikle, yoğunlaşmanın etkisi sanırım bu. şöyle anlatayım bu durumu. rüya görmeye başlamamdan itibaren, gerçek hayatta olmadığımın farkına varıyorum. ama normal rüyalara da benzemiyor aslında. hisler anormal boyutta güçlü, heyecan dorukta, atraksiyonlu ama ürkütücü bir dünya gibi düşünebiliriz. ilk seferlerde korkmuştum aslında rüyamda yamulmasam bari falan diye. ama tekrarlamaya başladıkça tadını çıkartmaya başladım artık. rüyamdaki kişileri kendim belirliyorum büyük ölçüde, karşıdan x kişisi gelse tam olacak diyorum ve o kişi rüyama dahil oluyor. zaman ve mekan unsurlarını da istediğim gibi seçebiliyorum, ışınlanabiliyorum bile. mesela gündüz bir caddede geziyorsam, sırf istediğim için farklı bir mekana ve zaman dilimine geçip gece vakti bir kumsalda olabiliyorum bir anda. günlük hayatta yapmaya cesaret edemediğim şeyler de yapıyorum tabi. motorsiklet çalıp deli gibi hız yapmıştım mesela bir kere, çok heyecanlıydı. sokaktan geçen insanlara dalıyorum mesela bazen de, şiddetin dibine vuruyorum ama denetim bende olduğu için ben zarar görmüyorum hiç. ha bir terslik olup da başım derde girdiğinde, kendimi kötü hissettiğimde ise hadi bugünlük yeter diyip gözlerimi açıyorum. inception tadında oluyor rüyalar. bu yeteneğimi keşfettiğimden beri uyumak büyük bir heyecana ve eğlenceye dönüştü sözlük, bunu yapan başkaları da var tabi bunda bir şey yok biliyorum. biraz üzerinde yoğunlaşmayla bunu yapabiliyorsunuz, ilginç şeyler bunlar.
Hiç başıma gelmemiş olay. Fakat rüyada farkındalığı çok yaşadım. Rüyada farkındalık için geçmişte insanların yaptığı gibi iki parçalı uyku rejimi ile uyumalısınız. Yani... Önce bir kaç saat uyuyacaksınız. Sonra geceyarısı uyanıp, kitap falan okuyacaksınız. Sonra tekrar uyuyacaksınız. işte ikinci uykunuzda "rüyada farkındalık" oluyor. Kimi zaman hoş, kimi zaman korkunç oluyor her rüyada olduğu gibi... Fakat ben aklımı kaybederim diye çok üzerine gitmedim. O yüzden ara sıra gece kalktığımda görürüm böylesi rüyalar...
Rüyamda, kafasını her yere sokuyor diye bayıltıp kapı dışarı etme amaçlı eniştemin kafasına bir mermer heykel yerleştirdim. Kontrollü mü?
güncel Önemli Başlıklar