bugün

Görülen rüyanın dış etmenler sonucu yarıda kesilmesinden dolayı oluşan merak türüdür. Tekrar uyuyup kaldığı yerden devam edilmeye çalışılsada başarılı olunamaz. Acı bir gerçektir adeta yaradır.
Ertesi gun kaldigi yerden dev edebilir.
Hemen herkesin başına en az bir kez gelmiş durumdur. Nadiren de olsa uykuya deva edince rüya da devam eder. Ancak genellikle o rüya bi defa kesildiyse, devamı görülmez.
fazla merakın kötü bir şey olduğunu atalarımız belirtmiştir.
yeniden uykuya dalmaya çalışma nedenidir.
aradan cok fazla zaman gecmemisse(max 4 dk) devam edebilme ihtimali vardir. tabi uykunun acilmamasi lazim, hani yari uykulu cise gidip gelinirse bile kaldigi yerden devam edebiliyor.
Rüya, bir bakıma canlı sinemadır. Olayların içindesin, yaşıyorsun. En kötü tarafı rüya iyi de olsa kötü de olsa devamı gelmiyor. Tamam da daha sonra ne olacak insan merak ediyor. 1. Bölüm, 2. Part, 3. Chapter gibi.
Olagan bir durum. Ben eskiden devam edebiliyordum. Uyumadan once ne guzeldi diyip gozumde canlandirinca hop devam filmi.
Mesela gecen ruyamda ingilteredeyim ama cok ucra bir yerinde. Uyandiktan sonra len neden 221b baker street ziyaretine gitmedim ben dedim. Ertesi gece sherlock'la caylarimizi yudumluyorduk watson'in dedikodusunu yaparken.
Boyle seyler guzel seyler.
Benim de zaman zaman başıma geliyor. Bazen Uzun sürüyor rüyalarım, sonra uyanıyorum. Tekrar uyuyup devamını görmeye çalıştığım bile oluyor.

Gerçi Öyle güzel rüyalar görmüyorum artık. Aksine şu ara gördüğüm rüyalar ya manasız ya da kabus.
güncel Önemli Başlıklar