bugün

Bir rüyamda, kutu içerisine rulo şeklinde bazı maddeleri dizdiğimi ve saçma sapan sayılabilecek çeşitli işlemlerden geçirdiğimi görmüştüm. Bu rüyadan yaklaşık bir sene sonra. Aynı işlemleri laboratuvar ortamında yaparken buldum kendimi. Bunun nasıl mantıklı bir açıklaması olabilir.
genelde gidişata etki edemeyeceğiniz türden haberler dir . mesela bir keresinde hiç görmediğim bir yer görmüştüm trene binmiştim . gördüğüm yer izmir bindiğimde tramvaymış . tramvaya bindiğim anda dejavu oldu ve gördüğüm rüya aniden aklıma geldi . şok olmuştum oha çüş filan demiştim . görüntü ses hepsi aynıydı .

dejavu bence önceden rüyamızda görüpde vakti saniyesi geldiğinde hatırlayamadığımız rüyalara deniyor diyebilirim .
rüyada insan, bilinç altına inebildiği için, çok tutarlı tahminler yapabiliyor, olay bu.
Soruya yanıt verecek eğitim düzeyindeki adam sözlükte yoktur. Başka yerde araştırın.
Rüyalar, birer olasılık hesaplarının simülasyon halidir. Onlarca dağınık olan ihtimallerin rüyada yoğun kimyasalların etkisi ile cok daha hızlı şekilde gerçekleşiyor. Bizlerde yoğun hayata yaşanan şeylerle ilgili olarak bir çok fonksiyon görüyoruz. Böylece bunlar;

Ben bugün annemin evine gidersem+ ayakkabı yerine bot giyersem +yemeği evde yaparsam : bunun sonuçları belirlenir. Ama bunun dışında olan olacak tüm olasılıklar evrene saçılir. Biten tüm olasılık yeni olasılık dogrudur. Gerçekleşmesi mümkün. işte bunlarda Rüyalarda bir kısmı simülasyon olarak yansır. Çünkü rüya bir kaç boyut aynı anda içerir. Buda rüyada anlık zaman ifadesini belirler. Dolayısıyla, gerçekten bir yapay zaman oluşur. Bunun sonucunda da bazı şeyleri açığa çıkaran rüyalar görünebilir.
Bütün dünyada, insanların yaşadığı durumdur.

En dinsiz adamlardan bile duymuşumdur. Ya kendisinin ya da bir yakınının gördüğü rüyanın çıkmasından, belli bir nesne veya hayvanı gördüğünde bir zaman sonra başına belli bir olay geldiğinden bahseder.

Beyoğlu'nda ünlülere tarot, rüya tabiri vs bakan bir herifle tanıştım antalya'da. Kuduz bir ateist ve anarşistti. Tabir mabir neye dayandırıyorsun dediğimde sıçtı kaldı.
güncel Önemli Başlıklar