bugün

(bkz: SIRLAR DÜNYASI)
(bkz: SIRLAR KAPISI)
(bkz: BÜYÜK BULUŞMA)
(bkz: KALP GÖZÜ)
ak sakallı dede: evladım, sakın uyanma! sana şimdi yarınki iddaa programının sonuçlarını veriyorum iyi dinle!

genç: ya dede bi siktir git yaa. uykumun içine ettin. sanada, programınaaa daaaa..ne? programmı? baba büyüksün yaa...hadi söyle..deprem olsa uyanmam

ak sakallı dede: ibnetor seni! önce siktir git dedin ama?

genç: ulan gene diyorum! siktir git..vermezsen vermee çokta umrumdaydıı

ak sakallı dede: tamam be..veriyorum..iyi dinle. 345-1 346-x

genç: kaçan kovalanır iştee..ha ha...zaten tuğçe hariç herkes kovaladı.

(biraz kişisel bi entry olduğu için bütün sözlük eşrafından özür diler, fakata bu iğrenç espirileri yazmak için 15 dakka uğraştığım için silmeye elim varmamaktadır)
(bkz: selam tv deki ak sakalli dede)
ak sakallı dede: kızım sophie, huu sana sesleniyorum bi bak. uyanayım deme evladım, ama uyku ile uyanıklık arasındaki o çizgide olman gerek, dikkat et yoksa işe yaramaz..buralara kadar geldim, rem ini ayarlamak için o kadar cebelleştim, gözünü seveyim..
sophie: çabuk dede, sökül bakalım..aslında loto toto, iddia filan oynamam, piyangodan bilet de alsam; amorti bile vurmamıştır şimdiye kadar ama, gelmişsin rüyaya bari...söyle hadi numaraları!
ak sakallı dede: bırak kızım bu işleri beeee, ben bıraktım çünkü loto toto sonucu vermeyi. sen yazar diil misin kızım sözlükte? bak sana öyle başlıklar söylücem ki, açtığında süpper olacak, artı oyların tavan yapacak!!!
sophie: dede ama bu senin formatına aykırı ama!!!
ak sakallı dede: başlarım formatına!!!
ünlü fantezisi; rüyada sayısalın sonuçlarını vermekle yapılan dededir. ayrıca; böyle bir dede, çanakkale savaşı öncesi civardaki köylülere tanrı misafirliği yapmış, dönemin teşkilat- ı mahsusa sı tarafından izlenilince, köylüden dini sohbet esnalarında aldığı bilgileri ingilizlere veren bir ajan olduğu açığa çıkan dededir. rüyada görülenlerine itibar edilse de, her gün sokakta gördüklerimize, abileri ablaları olan kurumlara ' her gördüğün sakallıyı deden sanma' yaptırımı uygulanası dededir.
güncel Önemli Başlıklar