bugün

ömrün uzadığına delalet ettiğini öğrendiğim hadise.
hiç bir halta gösterge olmaz, ölümden korktuğunuzu gösterir her insan gibi..
(bkz: rüyada yusuf yusuf olmak)
eğer matrix'de ölürsen gerçek hayatta da ölürsün.

beden ruhtan ayrı kalamaz.
bedensel acı da veren olaydır.
daha da ilginç olanı için (bkz: rüyada kendi cansız bedenini yerde görmek)
ölüme yakın anlar görülür ve uyanılır. eğer uyanılmıyorsa hiçbir şey olmamış gibi rüyada yapılanlara devam edilir. benim bir arkadaşım rüyasında çatıdan düşmüş ama ayağı kalkıp hiçbir şey yokmuş gibi yoluna devam etmiş.
dün aksam balkondan assagi düsmek suretiyle basima gelen hadise. hatta ölmekle de kalmayip cenaze namazima bile katildim.*
-annneee rüyamda öldüm
+kaç kere dedim k.çını açıkta bırakma diye
-amaaa öldüm
+iyi b.k yedin
eskilerden birine söyleyince ömrün uzadı diye cevap verilen hadise.

ayrıca rüyada kuzenimle beraber dayak yedikten sonra yaşadığım olay. kuzenle birlikte ölünür, hayalet olarak eve gidilir. evdekilerin ağlayışlarını görüp üzülünür. sonra "lan keşke ölmeseydik çok üzülmüşler." denilir ve uyanılır. iki bardak suyun ardından kendine gelinir.

not: hayalet olmak çok güzel bir şeymiş. kendini çok rahat hissettiriyor.
*hayra alamettir. ömrün uzadığına işaret eder. eğer ölümden sonrası da görüldüyse görülenlerden ders çıkarılmalıdır zira ilahi bir uyarı olması mümkündür.
çoğu kez başıma gelen olaydır. genellikle de şöyle olur; ölünür sonra yine yaşamaya devam edilir sokakta karşılaşılan eş dost abi sen ölmedin mi der, öldüm diye karşılık verilir sonrasında mantıklı bir açıklama gelmeden uyanılır.
dün gecede çok konuştuğumuz bir olaydır. çoğunlukla ömrün uzadığı söylenir.
bazen kendi isteğiniz sonucu gerçekleşen durum.
mesela, bir kabus görüyosunuz ve rüyada olduğunuzu bi şekilde anlıyosunuz, oldu bana bu size de oluyordur, neyse;
o zaman hemen kafamı en yakındaki sert bir cisme vururum ve genel de uyanırım bu şekilde. uyanmazsam nefesimi tutarım, bu biraz daha sakıncalı. çünkü uyanıldığında kalbiniz zaten hızlı atmakta ve bunun etkisiyle daha da çekilmez hale gelir.
uyanmayı sağlayacak hadise. * çünkü ister bilimsel ister dini kaynaklara bakılırsa uyuyan insan zaten yarı ölüdür yani ölümden sonraki hayatın kapısının olduğu yerdir rüyalar alemi * o kapıdan da ölmeyen birisi geçemeyeceği için rabbimizin* bizi kodladığı şekilde otomatikman uyanıp matrix e yani buraya geri dönülür. başka bir deyişle uyanılır. rüyada gerçekten ölen insan zaten bu boyutta yatağında veya uyuduğu yer her neresiyse orada ölü olarak bulunur. *
rüya dahi olsa beklenilmeyen bi anda ölmek ya da ölmeye çok yaklaştığını hissettiğin anda soğuk soğuk terlettiren, uyanmana sebep olan, uyandıktan sonra oh be hala yaşıyorum neyse uykumu bölmeden hemen uyuyayım daha sabah erken kalkıp işe gideceğim tadında düşüncelere dalmanıza neden olan hadise. lakin eğer rüyanızda dahi olsa ölümü bekliyorsanız ve psikolojik olarak hazırlıklı iseniz ölüm anında uyanmayıp öldüğünüzü hissetmenize neden olacak, ömrünüzde hiç hissetmediğiniz bir duyguyu tecrübe ettiğiniz ender zamanları yaşıyorsunuz demektir ( burada bi çelişki var ya, neyse). bana olan ise; kafama doğru tutulan silahın ateş edildiğinde ki çıkardığı o gürültülü sesi çok az bi süre içinde olsa duymam ve bi an her şeyin kararması. biraz bekledikten sonra vücudumu kontrol edemediği anlayıp " öldüm mü la şimdi ben" dememle rüyadan uyanmamın bir olmasıydı. öldüğüm an vücudumda o soğukluğu hissetmek ise..
Silahla kafamdan vurularak ölmem sonucu yaşadığım hadise.
dün gece kalbime kurşun yiyip gene de yaşayamadığım hadise.
uzun ömür yaşayacağına vesile olmuş ruyadir.
kabus bildigin!
Rüyaları beyin gerçek olarak kabul ettiği bir gerçektir. Bu durumda rüyada öldüğünüzde (zaten ölmüş olduğunuzu görüp etraftakleri izlemeniz değil, uçurumdan düşüp yada saldırı sonucu ölmek gibi) beyin ölümü de gerçekleşebilir mi? Bunun göstergesi olarak rüyada düştüğünüzde yada ani bir durum oluştuğunda uyanmanız ve kendinizi tehlikeden uzaklaştırmanız, gerçek ile rüyayı ayırt edemeyen beynin, sinir sisteminin yarattığı oto bilinç sayesinde oluşan refleks yoluyla sizi uyandırıp prefrontel korteksi uyarması ve gerçek dünyaya dönüşünüz yani ani uyanmanız bundan ötürü olabilir mi? Ben bu şekilde ölümlere yaklaşmışken hiçbir zaman finali yaşayamadım ve her zaman uyandım. Düşerken son ana kadar, yani yere çarpana kadar rüya gören bir kişi ölüm anını yaşayabilmekte midir? Bu anı yaşayabildiyse o andaki beyin yapısı ve düşüncesi ne olmaktadır? Derin bir sessizlik mi? Şatafatlı bir yolculuk mu? Ne oluyor? Ayrıca bu anı yaşayanlarda DMT durumu ne olmaktadır? Bunu yaşayan birisi var mı aranızda?
bir sabah uyanamıyorsun ve öldüğünü farkında bile değilsin. enteresan olur bence ama bunun nasıl bir his olduğunu asla bilemezsin. ölümün bir oyunu, kendi içinde bilinmezliği diyelim artık.
rüyada ölmenin tek bir açıklaması, tek bir rüya yorumu (tabiri) vardır. o da, rüyada rakı içilmemiş olduğu anlamına gelir.

(bkz: rakı içtiğin gün ölmezsin)
Eğer rüyada ölüm anı yaşanmışsa. Bunu derken gerçek ölümden bahsediyorum. Yani bu gördüğünüz son rüya olmak zorunda olacaktır. Tekrar uykudan uyanma ve birilerine rüyanızı anlatma ihtimali kalmayacağından bize bu konuda bir bilgi ulaşamaz.

ikinci durum ise; rüyada ölümü gerçekten yaşamış gibi hissetmektir. Rüyada yaşamış olduğunuz bu ölüm anını ve sonrasını karşılaştırabileceğimiz bir örnek, ölümü tecrübe etmiş ve tanımlamış ve ne olduğu konusunda bize ulaştırılmış bir bilgi veya bu bilgileri aktarabilecek, bir insan olmadığından, rüyada yaşamış olduğunuz ölüm anının ne derece gerçek ölümü tasvir ettiği bilinemeyecektir. Ve varsayımdan öteye gidemeyecektir.

Ölüm anını bize anlatabilecek rüyadan da öteye gidebilecek bazı özel durumlar vardır. Buna en güzel örnek komadan aylar veya yıllar sonra uyanan insanlardır.

Aşağıdaki linkte koma halinde iken kalbi duran ve o anlarda yaşadıklarını kitap haline getiren bir kişi. oksijensiz kaldığında nefes alamayıp tarifsiz bir acı yaşadığını ve sonrasında kalbinin durmasıyla, hiç bir acı hissetmediğini kendini yatarken izlediğini ve sonra kuvvetli bir çekim gücünün etkisiyle döne döne bir girdabın içerisine doğru çekildiğini hissettiğini anlatmıştır.

Tabi birde herkes ölüm anını aynı şekilde mi yoksa farklı şekilde mi yaşar . Bu ise başka bir bilinmeyendir.

http://www.aksam.com.tr/c...sun--149518h/haber-149518
güne iyi başlamak için yeterli nedendir.
gerçek hayatta ölmekten bahsediliyorsa ölmeden önce kısa süreliğine uyanılırmış.
güncel Önemli Başlıklar