bugün

Rüya anında, rüya gördüğünün farkında olmak ve uykunun hangi evresinde olduğunu anlamaktır.
Bir süredir sabahları saat 05.00 sularında uyanıyorum. Geç uyuduğum halde erken uyanıyorum. Bunun nedenlerini öğrenmek için araştırma yaptım. makaleler okudum.
Uykunun evreleriyle ilgili yazılar okudum. Sonra uykumda şöyle oldu:
Rüyamda market gibi bir yerde alışveriş yapıyordum ve uzun kuyruk olan sıraya giriyordum. Ben sıraya girdiğim an hızla kuyruk azalıyordu ve sıra bana geliyordu. Ben de o sırada Rüyada olduğumun farkındaydım. Şöyle diyordum: "Rüya gördüğüme göre, şu an rem uykusundayım. Rüya, rem uykusunda görülür. Sonra uykunun 2. Evresine döneceğim. Sonra da uyanacağım."
O sırada önümde duran 2 tane çok pozitif kadın bana gülümsüyor; Ben de onlara gülümserken şöyle düşünüyorum: "Rüyada gördüğümüz kişiler, gerçek hayatta gördüğümüz kişilerdir.' diyorlar. Ama ben bu 2 kadını da tanımıyorum. Acaba çarşıda yolda giderken gördüğüm kişiler mi bunlar?" O anda, aldığım ürünleri kasadan geçiren görevli, paketleri bana verdi. iyi günler diledi. Ve ardından uyandım.
Rüyada niye sürekli tespit peşindeyim; Anlamıyorum. Okuduğum makaleler bile rüyama giriyor. Rüyada sürekli analiz, sentez, tez, antitez üretmekle meşgul olduğumu fark ettim. Bu niye böyle acaba, bunun bilimsel açıklaması ne olabilir.
Bir hafta boyunca araliksiz bir sekilde Ruyada uykunun evrelerini anlamak uzerine arastirma yaparsaniz ruyanizda bununla ilgili bir seyi mutlaka gorursunuz. Ya da Baska bir seyi dusunurseniz onu gorursunuz. Nasil bir senaryosu olur onu bilemem. O sizin hayal gucunuze kalmis bir sey. Bir baska bakis acisi ile beyninizin kendisini korumak icin nasil bir senaryo uretecegine bagli. Beyin aptal ve ayni zamanda da muthis derecede karmasik yapiya sahip bir sey. Cok az bir enerji harcayarak yine cok kisa surelerde noronlar arasi inanilmaz karmasik baglantilar gerceklestirebilen bir seyin ote yandan basit optik illuzyonlara dahi kolayca kanabiliyor olusu gercekten hem ilgi cekici hem de evrenin bariz kusurlar icermesine guzel bir ornektir. Hal boyleyken kusurlu bir yapinin olusturacagi bilinc ile olan biteni saf haliyle nasil anlayabilirsiniz bu da bir baska soru isareti.
güncel Önemli Başlıklar