bugün

Askerligimi yapali 6 sene olmasina ragmen ara sira hala basima gelen hadise. ulen o nizamiyedeki "cehenneme hos geldiniz" yazisini bile goruyorum nasil ruyaysa!
ölmeden tabuta girmek.
uyandığınız zaman derin bir oh çekmenize neden olan rüyadır. hatta bazı zamanlar bu rüyayı görürken aklınıza gelir ben zaten askerliğimi yaptım öyleyse niye 2. kere gidiyorum diye ama itiraz edemezsiniz, rüya tüm saçmalığı ile devam eder.
biz erkek milletinin zaman zaman başımıza gelen bir hal.
Kizlar icin evlilik demektir. Tekrar askere gitmek degil tabi sadece askere gitmek olur o. Ikinci kez ayni ruyayi gorduyse bilemem.
Davul Zurna ile kına yakılarak gidilen sözde peygamber ocağı olan yerden insanlarımızın neden nefret ettirildiği bir an önce acıklamalı birileri,yazıktır ayıptır.
ben de devamlı askerliğin hala bitmediğini görüyorum 7 sene geçmesine rağmen, hep diyorum rüyadayken o kadar zaman geçti nasıl bitmez bu askerlik böyle diye. bir de sürgün yeri gibi bir birlikti(atama ve kuralarda çok şanslı! olduğumdan sanırım) benimki, o yüzden böyle bir rüya rüya değil, resmen kabus oluyor.
Tabiri: askerlik yapmış olmayı anlatır.
askerden geldikten sonra, üç ay boyunca belirli aralıklarla görülen kabustur. korkmayın sonra geçiyor.
tüm rüya boyunca patates soymak,
nasıl bir tramvadır bu..
dünyanın en tatlı rüyası olur benim için. hayatımın en güzel yılıydı. hala özlüyorum. evet şanslı azınlıktanım. hiç abartı değil bu yazdıklarım.
Erkek için en kötü kabustur.
ara ara gördüğüm kabustur.demek herkese oluyormuş.
bu bir kabus.
daha önce askerlik yaptığım yere gidiyorsam, mutluluktan uçacağım rüyadır.
Askerden 1 yıl önce gelmiş olmama ragmen hala gördüğüm rüyalardır genelde teskereyi alma zamanında olduğumu ama bir türlü alamadığımı görüyorum.

Sıkıntının atlatılamadığını gösterir.
rüya tabirine göre kişinin maddi sıkıntılar çektiğine delalettir.
Bazı zamanlarda kötü bir durum olabilir, fakat daha kötüsü vardır. Rüyanızda kendinizi evde görüp, gözünüzü koğuşta açmak çok daha kötüdür. iki kez başıma geldi askerdeyken, allah düşmanımın başına vermesin. Askerden geldiğinizde rüyada kendinizi asker görürseniz, uyanınca sevinirsiniz.
tövbe ettirip dine döndürür.
sevilmeyen bir askerlik geçirildiğine alamettir.
Yalnız değilmişim...

Hatta "ben yaptım askerliğimi " diyorum kimse sallamıyor...

Uyanınca insan rahatlıyor...
arada beninde başıma geliyor. askerlikten korkmuyorumda sakallar gidecek diye kan ter içinde kalıyorum. kafamı kessinler sakalımı kesmesinler o derece.
tezkerenin tazeliğine delalet eder. az bekle geçer.
hadi tekrar gel deseler üzülmeden giderim. yedek subay olarak yaptığım için kötüydü diyemem. çok mu iyiydi hayır değildi. ama arkadaşlarımı seviyordum ve işe yarar şeyler yapmak güzeldi.
Her hafta iki üç kere rüyama giren anılardır. Her ne kadar unutmaya çalışsam da demekki bilinç altıma kazınmış o kötü anılar. Gün içinde hiç bir etkisini görmüyorum, aklımın ucuna bile gelmiyor. Etrafımda birileri askerlik anıları anlatmaya başladığı an o günleri hatırlamamak için hemen oradan ayrılırım. Bolukten bir çok asker arkadaşımın isimlerini bile unuttum, lakin rüyamda hepsi isim isim hatırlıyorum, uyandığım gün o isimleri tekrar unutuyorum. Velhasıl kelam, artık rüyamda askerde yaşadıklarımı bir daha görmek istemesem de (özellikle sakatlandığım günü) her hafta iki üç kere bu rüyaları görmekten bıktım. Umarım bir sonu olur artık görmem diyorum fakat on sene geçti neredeyse üstünden ama hala görüyorum o lanet rüyaları.
güncel Önemli Başlıklar