bugün

(bkz: inception).
(bkz: lucid dream)
(bkz: lucid dreaming)
Lucid rüya dır.lucid yaşarken anca kendi isteğinizle uyanabilirsiniz sonsuz imkanlar elinize geçmektedir ve sınırsız hayalgücü.
rüyanın bitimine az bir süre kala farkına varılabilen durum. genelde dışarıda sesler duyulması ile başa gelir.

eğer güzel bir rüya ise hem rüya görülmeye devam edilir hem de "hasiktir resmen uyandım çok az kaldı birazdan bilincim tamamen yerine gelicek tüh" gibi şeyler söyler insan kendi kendine. çok ilginçtir. *.
rüyada olduğunun farkında olduğu halde uyanamamak.
teşbihte hata olmasın dünyada cenneti yaşamak gibi.
istediğini yaparsın, istediğin insanı görürsün, reelde yapamadığın tüm ukteleri doldurursun.
çok cooldur. istediğinizi yaparsınız.
tüm gücü elinize geçirdiğiniz andır. rüya olduğunuzu anlarsanız kalktığınızda bir gusül abdesti almanızda fayda vardır.
Harikadır. Rüyada olduğunu bildiğin için olur olmaz seyler yapma imkanı verir insana.
hayatımda yalnızca bir kez başıma geldi bu olay. rüyamda aylardır yüzünü görmediğim fakat o sırada hala aşkından yanıp tutuşmakta olduğum platonik aşkmı görmüştüm. hazır rüyadayken, demiştim yüzüne uzun uzun bakayım. belki bir daha nasip olmaz... yüzünü ellerimin arasına almış, uzun uzun seyretmiştim.

tanım: rüya sırasında rüyada olduğunun bilincinde olmak.
iyi olmayan. zira sonra uyanma süreci başlıyor. insepsiyonik düşünürsek rüya çöküyor.
Ertesi gün uyandığınız zaman hiç uyumamış gibi yorgun olursunuz çünkü beyniniz uyku süreci boyunca faaliyet halinde olur hani komadan çıkıp bir beş dakika daha uyuyayım diyen tipler gibi.
rüya içinde rüya görmek olabilir.
rüya içinde rüya kadar pis bir şey değildir. bu durum kadar çok etkilemez ama yine de sakattır.
yaşlı bir adam oymalı eski model bir koltukta oturmuş ben artık neyden kaçıyorsam giriyorum odaya. 'kaçmana korkmana gerek yok oğlum zaten rüyadasın' diyor. dayı ürkütücü bir surete sahip ama şaşırtıcı bir biçimde sakinleştiriyor. inanamıyorum tabi ilk anda. 'inanmazsan şu duvardaki resme bak' diyor. resme bakıyorum rüyada olduğunu ispatlayan biçbir şey yok en az o dayı kadar ürkütücü bir adamın portresi. 'kapıdan çık bir daha gel' diyor. çıkıyorum dışarıya ve giriyorum yeniden. gözüm içgüdüsel olarak portreye kayıyor. aman allahım başka bir adamın resmi. birkaç defa daha tekrarlıyorum bu durumu her defasında başka bir adam. sonunda inanıyorum rüyada olduğuma ve uyanıyorum.
kendi kendini sıkılıp uyandırdığında büyük baş ağrısına neden olur.
(bkz: astral seyahat)
uyanmaya yakın olduğunuz andır.
normal bir durumdur. bir çok insan bunun farkındadır bunların bir çoğu rüyalarını kontrol edebilir.
ara sıra olunan durumdur.
Rüya içinde rüya sanki inception
gerçek olduğuna inanmadığım fakat duyduğum bi mevzuyu aklıma getirdi. gerçek hayatta yaşamadığınız bi şeyi rüyada yaşamaya kalktığınız anda bilinç bunu oluşturamaz ve bi bilgisayar gibi sistemden atar. yada atmaz bilemiycem denemeden.
bir çok insan bu bilince ulaşabilmek için türlü çeşit yöntem kullanmaktadır. rüyayı da gerçek hayata tercih etmemek gerek tabi.
ayrıca; (bkz: inception)
HiÇ yaşamadığım, yaşadıysam da hatırlamadığım durumdur.
çok sık başıma gelir. ilk başlarda fark ettiğim anda uyanırdım lakin sonraları rüyamı kontrol etmeye bile başladım. gayet güzel deneyim olabiliyor. uyandığında ise tüm rüyayı baştan sona hatırlayabilmek cabası.