bugün

Rüyanızda burnunuzdan bir iki damla kan geldiğini görmeniz; kazancınızın artacağına, rüyanızda burnunuzdan çokça kan geldiğini görmeniz; çok yönlü gerileyerek yoksul ve muhtaç duruma düşeceğinize delalet eder. Bir kimsenin rüyasında burnundan açık kırmızı kan geldiğini görmesi; haramdan veya hileli yoldan mal kazanacağına, rüyasında burnundan koyu kan aktığını gören kimsenin; sakat bir çocuğu dünyaya geleceğine yorumlanır. Rüyanızda burnunuzdan akan kanın elbisenize bulaştığını görmeniz; elinize kötü bir mal geçeceğine ve günah işleyeceğinize, rüyanızda burnunuzdan akan kanın hiçbir şeye bulaşmadığını görmeniz; günah işlemekten kurtulacağınıza, eğer burnunuzdan akan kanın yol üzerine damladığını görürseniz; malınızın zekâtını vereceğinize ve malınızdan yol üzerinde bulunan fakirlere tasaddukta bulunacağınıza yorumlanır. Bazı yorumculara göre: Rüyada burun kanadığının görülmesi; hiç hatıra gelmedik bir taraftan keder ve üzüntüye maruz kalınacağına delalet eder.

(bkz: sıçtıkk)

Kaynak: http://www.harbiforum.org...da-burun-kani-gormek.html
(bkz: rüyanız hayrolsun teyze)
kan görmek rüyayı bozar, bi boka da delalet etmez. ha belki götünüzün açık kaldığına dikkat çekebilir, ama o genelde rüyanızda seviştiğinizi gördüğünüzde geçerliliğini koruyan bir durumdur. her neyse kan görürseniz rüyanız rüyalar kanunları itibariyle rüya olmaktan çıkar ve siz uyanana kadar bambaşka saçmalıklara götürür sizi. madem rüya, rüya olmaktan çıkmış koy götüne rahvan gitsin der saçma salak şeyler görmeye başlarsınız ve uyandığınızda da şükretmek yerine o fason dünyaya geri dönmek için aklınızca; 'tekrar uyuyayım da aynı rüyaya döneyim' dersiniz. bokumu dönersiniz...

evet gel gelelim rüyada kan görmek rüyayı bozar, hiçbir anlamı olmaz o rüyanın ulan.
hani özet geç piç dememek için zor tuttum kendimi. bu nasıl bir tabirdir lan? burnundan kan gelirse şu olur deyip bitirmek varken yok açık renk gelirse şu olur koyu renkgelirse bu olur, iki damla gelirse anasının nikahı olur... yatmadan önce ne düşündün diye sorarlar adama. ayrıca kan görünce rüya bozulur lan benim bildiğim.
(bkz: adam rüya tabircisi beyler)
Garip bir durum. Normalde hiç rüya görmem. Senede belki birkaç kez fakat dün çok garip bir rüya gördüm. Rüyamda garip bir şekilde banyoda aynaya bakıyordum ve burnumda pıhtılaşmış bir kan vardı. Öylece durup aynaya bakıyordum hiçbir şey yapmıyordum ve sonra çok az daha o kurumuş kanın üzerinden kan akıyordu. Korku falan yoktu ama çok garipti. Normalde yazın burnum arada bir kanar bu şekilde rahatlatır beni ama burada garip bir his vardı. Ne iyilik ne kötülük hissebiliyordum. Hiçlik hissedebiliyordum sadece.