bugün

nasıl bir haleti ruhiye içerisindeyseniz artık, uykuya dalarken beyin amcıklaması geçirdiğinize işarettir.
(bkz: lucid dreaming)
lucid'in dibine dibine vurmaktır.
garip bir şekilde başıma gelendir. rüya içindeki rüyamda biri beni boğmaya çalıştı ama boğamadı. o kadar süre nefessiz kalsam kesin ölürdüm lan deyip olayın rüya olduğunu çaktım. ayağa kalkmaya çalışırken rüya bitti. uyandım. 1. rüyama döndüm. burada her şey normaldi. rüya olduğunu anca uyandığımda anladım. sonra dedim noluyoruz rüya içinde rüya falan. dedim acaba hala mı rüya bir kaç test yaptım. baktım gerçeklikteyiz 3. seviyeye geçemediğim için üzüldüm. inception izleyeli de baya oldu aslında. neyse bir gün 3. seviyeyi görecem de o da beni görebilecek mi bilmiyorum.
Beynimi sikip atan daha önce hiç hissetmedigim bir duyguyu yaşatan bir nevi fenomendir. Olay şu şekilde oldu: bir saçmalık görüyorum rüya olduğunu anlıyorum sonra uyanmak için havuzda kendi yüzüme bakmaya çalışıyorum (mantığıda şu; insan rüyadayken aynaya bakarsa rüyada olduğunu anlayıp rüyasını yönetir). Yüzümün tamamını gördüğüm an yüzüm sanki yanmış gibi kırmızıya dönüyor. Sonra çevremdeki herkesin yüzü yanıyor ve hepsi ne yaptın sen diyerek üstüme koşuyor. işte o an hissettiğim duyguyu tarif edemem. Canım yandı nefes dahi alamadım. Ardından uyandım. En azından ben uyandığımı sandım meğerse başka bir rüyaymış. Ama gayet normaldi. Sabah uyandığımda kahvemi bitirip soğuk suya başımı sokana kadar kendime gelemedim.
(bkz: inception)
bilimde bazı egzersizler ile geliştirip eğlenceli hale getirilebildiği savunulmaktadır.
hayattaki en güzel zevklerden biridir. o anda dünya sadece sizin hayal gücünüze bağlıdır. fizik yaslarına bağlı değilsinizdir. istediğinizi yapabilirsiniz. ancak çoğu insanda olduğu gibi tek yaptığınız şey uyanmak olur
spoiler yemiş gibi olursun.
Her zaman yaşadığımdır.
Rüyamın içinde rüya bitmeden şunu da yapsaydık diye düşündüğüm de olur.
(bkz: Descartes)
Yaklaşık bir yıldır rüya göremeyen insan için gerçekleşen durumdur.