bugün

oncelikle bkz,

(bkz: yaran ruyalar)

parasizliktan ne yapacagini sasirmis bunyenin, hayatini birlikte gecirdigi parasizlik-sozluk ikilisini ruyasinda sentezlemesi; akabinde uykusundan uyaninca sudan cikmis baliga donup hayal kirikligi yasamasi durumudur. daha once de sozluk yazarlarina maas baglanmasi konusundaki israrlarim ve dusuncelerim sayesinde, ruyada muthis birsey kurgulamak pek zor olmadi. evet, gordum ben bunu dun gece ve uyaninca agladim. 6000 entryme karsilik paypal hesabimdaki $1.90 tutarindaki parayi gorunce agladim. kaderime agladim, ah zall ah, yiyorsun paralari iyi mi...

ruyami anlatayim lan ben.

karanlik bir ortam, sozluge giriyorum. bir baslik acilmis, parantez icinde (1212) gibisinden bir sayi yaziyor. bir gunde nasil girdiler lan cus amina koyayim diyerek basliga daliyorum. basligi hatirlamasam da tanim aynen su:

3 aydir sozlukte yazan yazarlara, entry basina 10 cent verilmesi durumu.

devaminda da para aktariminin nasil yapilacagi anlatiliyor. ptc sitesi gibi; belli gunlerde entrylerinize bakip otomatik odeme yapiyor sistem hesabiniza.

seviniyorum. kosup hesabima bakiyorum. kac param oldugunu hatirlamiyorum. hesaplayalim. duz hesap 6000 entry de. ilk 3 aydaki entryleri sayma, 4500 de. 4500 x 10 eder sana 45 000 cent. o ne yapar, 450 dolar mi?

sabah uyaninca paypal hesabinda 2 dolar gormek ne demek lan?
nedense aklıma kemal sunal'ın filmini getiren ruyadır *.

zall: 300..... 300..... 300..... 100.....
eses: abi benim ki neden onlardan eksik ?
zall: onlar sendikalı.
eses: ben de eskişehirliyim ama !
zall: git ulan işine.

(bkz: bu da böyle bir anım)
(bkz: dağılın bitti)
kıçın açıkta kaldığına işaret eder.
(bkz: ancak ruyada gorulebilecek seyler)