bugün

Sir Alex Ferguson, "Hiç şüphesiz Manchester United'da sahip olduğumuz en iyi bitirici oydu."
Manu'nun forvetten anladığı zamanlar. Gerçekten gelen her oyuncu verim veriyordu. Nistelrooy, rooney, van persie, tevez, berbatov, chicarito... hepsi bir şekilde verim verdiler ve iyi forvetlerdi. Nistelrooy belki bunlarin arasında ki en iyi bitiricilerdendi keza hollanda için de oradan çıkmış olan iyi forvertti.

Ama son 20 yılda ki en iyi forvet midir? Bitiricilik olarak belki ama genel olarak bakarsak ceza sahasına topu taşıdığınız kadar size etkiyi yapar. Ben biraz ekmeğini taştan çıkaran forvetleri seviyorum.

Her iki ronaldo, henry, suarez,ibrahimovic, agüero, sheva,(bence mevkisiz birisi ama sayarsak ) messi. ( ronaldo ve messi hariç) forvetler istatistik olarak olmasa bile nistelrooy'dan daha çok yönlü olmaları benim açımdan daha ön planda tutuyor kendilerini.
görsel
Gereksiz balon topçu, neyini seviyorsun amk.
bu sözlükteki 500. enrtyim, bu entryimi çok sevdiğim, değer verdiğim en büyük, en özel golcülerden ruud van nistelrooy için hazırladım..

dünya futbol tarihinin en büyük golcülerinden, en özel oyuncularından biridir bence..

kendisine çok büyük hayranlığım var, çok seviyorum *

altyapı kariyerinde nooit gedacht, rksv margriet ve den bosch'da oynadıkdan sonra 1993 yılında den bosch'un a takımına yükseldi, 1997 yılına kadar toplam 69 maça çıkan van nisrelrooy 17 gol atma başarısı gösterdi..

1997'de heerenveen'e transfer oldu, 1 yıl forma giydiği burada 31 maça çıkan ruud, 13 gol attı..

1998'de ise psv'ye transfer olan nistelrooy, 2001 yılına kadar psv forması giydi ve 67 maçta 62 gol atma başarısı gösterdi..

formuyla dikkatleri üzerine çeken ruud van nistelrooy'u sir alex ferguson ısrarla isteyince; van nistelrooy 2001 yazında manchester united'a transfer oldu.. tam 5 yıl boyunca kırmızı şeytanların formasını giyen van nistelrooy 150 maçta 95 gol attı..

2006 yılında tarihin gelmiş geçmiş ve gelecekteki en iyi takımı olan real madrid'e transfer olan van nistelrooy, çıktığı 68 maçta 46 gol attı..

2010 yılında almanya'ya hamburg'a transfer olan hollandalı golcü, 36 maçta 12 gol attı, 2012 yılında ise ispanya'ya malaga'ya giden ruud van nistelrooy çıktığı 28 maçta 4 gol attı..

1998-2011 yılları arasında ise hollanda milli takımı formasıyla 70 maçta 35 golü bulunuyor..

psv eindhoven ile 1999-00 ve 2000-01 yıllarında lig şampiyonluğunu kazanan ruud van nistelrooy, 1999'da hollanda süper kupasını kazandı, 1999 ve 2000 yıllarında olmak üzere iki kez hollanda'da yılın futbolcusu seçildi. 1998-99 ve 1999-00 yıllarında psv formasıyla 29 ve 31 gol atarak iki kez gol krallığı yaşadı..

manchester united forması ile 2003 yılında premier ligde şampiyonluk yaşayan nistelrooy, 2004 yılında ingiltere kupası'nı, 2006 yılında lig kupası'nı, 2004 yılında ise ingiltere süper kupası olarak bilinen community shield'i kazandı.. 2003 yılında premier ligde 25 golle gol kralı oldu.

yine manchester yıllarında 2001-02, 2002-03 ve 2004-05 yıllarında sırasıyla 10,12 ve 8 gol atarak şampiyonlar ligi'nde gol kralı oldu.

real madrid formasıyla ise 2006-07 ve 2007-08 yıllarında la liga şampiyonluğu yaşayan van nistelrooy, 2007-08 ve 2008-09 yıllarında ispanya süper kupası'nı kazandı.. 2006-07 yılında la liga'da 25 golle gol kralı oldu.

bugün futbolda son 20 yıl için bir ilk 11 oluştur deseler, kesinlikle ama kesinlikle forvetim ruud van nistelrooy olur.. *

real madrid ve manchester united forması almıştım imzalatmak için 4 sene kadar önce, hollanda milli takımı konya'ya gelecekti, o maça bilet bulamadım ama 3 gün önceki maça bilet bulmuştum..

neyse arkadaşımla bir gün daha kaldık konya'da, o gün de hollanda milli takımı akşamdan gelmişti konya'ya ertesi gün stadda antrenmanı vardı, ikindiye doğru gittim stada, bir şekilde batı girişinin olduğu yerde minibüs geldi hollanda milli takımının antrenman malzemeleri vs.. neyse çaktırmadan yaklaştım bir yanda da girişte güvenlik var içimden bişey demese diyorum *

içeri girdim, hatta filede 15-20 futbol topu vardı, yardım ediyim adamlara diye aldım elime götürdüm * neyse, girdim içeri, bıraktım topları, ben hollanda milli takımı'nı bekliyorum * gelmediler henüz, malzemeciler de diğer malzemeleri getirmeye gitti, lavaboya girdim bekledim iki dakika kadar..

ha unutmadan, adamların bir soyunma odası var, koladan fantadan diğer asitli içeçeklerden tutun da çaya, kahveye kadar her türlü içeçek vardı, bir rakı eksikti *

ardından çıktım, milli takım sorumluları malzemeci vs. geldiler içeri, ingilizce konuşmaya çalıştım, ruud van nistelrooy için geldim, formaları imzalatıcam dedim, çantayı açıp gösterdim * adam dışarıda bekleyin beyefendi tarzı bişeyler dedi * hep birlikte sahaya çıktık, tribüne geçip gazetecilerle antrenmanı izledim * hollanda milli takım taraftarlarına da ücretsiz bilet vermişler, onlar da antrenmanı izlediler..

formaları imzalatabildim mi, tabi ki imzalatamadım, çok polis amir vs vardı saha girişinde etrafta..

neyse o gün çok yakından da olsa canlı olarak görebildim ruud van nistelrooy'u *

gerçekten de bir forvet için, santrafor için muhteşem, çok iyi bir boyu var, fiziği hala çok iyiydi..

unutmadan o gün dünyaca ünlü bir golcüyü daha görebildim canlı gözlerle, o kim mi dersiniz ?

marco van basten * ( hollanda milli takımı'nda yardımcıydı kendisi de )

soyismiyle hitap ettim antrenman sonrası içeri girerken, göz göze geldik, gülümsedi..

neyse bu kadar yeter * o gün ruud van nistelrooy'a formaları imzalatma şansını yakalayamadım, ama bir gün hollanda'da da olsa manchester united ve real madrid formalarını imzalatacağım *

hollanda milli takımı'ndaki yardımcılık durumu ne oldu, yakında bakmadım bilmiyorum ama sanırım şu an psv'de genç takımları vs. birinin başında..

neyse, ruud van nistelrooy futbol tarihinin bence en büyük golcülerinden biridir, yukarıda da yazdım ya son 20 yılda izlediğimiz dönemde tek bir golcü seçme şansım olsa tercihimi ruud van nistelrooy'dan yana kullanırdım.. *

vodafone yazılı kırmızı uzun kollu manchester united forması o kadar çok yakışıyor ki kendisine * gol esnasındaki o ambians, old trafford'da golden sonraki ruud ruud ruud tezahüratları, ruud van nistelrooy'un tribüne koşması..

modern futbolun; manchester united'ın, real madrid'in, hollanda milli takımı'nın en özel oyuncularından olan ruud van nistelrooy, benim hayran olduğum en büyük santrafor, golcü..

kendisini çok seviyorummm *
Bugün 43. yaşına giren efsane. Doğum günü kutlu olsun. Kendisi hayatımda formasını aldığım tek futbolcudur, Winning Eleven zamanları kendisine hastaydık, gerçi hala hastayız. Manchester da ne oynardı be!

Şunu bırakalım;
https://www.youtube.com/watch?v=FqRaKN4vYJU
görsel

o ünlü arsenal maçı hala dün izlemiş gibi aklımda.
futbolda 2000 li yılların en başarılı forvetlerinden birisi. manchester united kariyeri ile zirve yapmıştır.
Real Madrid'e gideceği yönünde haberler çıktı geçenlerde. Manchester united'ın bırakacağını sanmıyorum. raul, makaay, inzaghi ya da shevchenko'dan birini almazlarsa tabii.
Ben dahil birçok kişinin ilk forması bu adamındı. Benim ilk ve sondu hatta. Bana göre tarihin en bitirici, en iyi şut çeken forveti. Kaleye baktığı an topu adeta füze gibi tavana asmıyor mu bitiyorum. Playstation 1 de Winning Eleven da deli goller atardım, bu adam gibi forvet yok benim için, 1.89 boyla attığı gole, depara bak adamın;

https://youtu.be/823I-aDkzQ0?t=223
Bir kluivert değildir.

(bkz: patrick kluivert)
manchester'in şu sıralar başarılı olmasındaki ne büyük pay sahibi. takımın 4'te 3'ü bu adam.
geçtiğimiz sezon manchester united'la anlaşarak beni şoklara gark eden forvet. şu sıralar harika bir performans sergilese de benim için daima psv'li ruud olarak kalacaktır.
Çocukluğum geldi lan aklıma, formasını almıştım. bütün maçlara o formayla çıkardım. menejerlikte de ilk Nistelrooy’u alırdım.
Işıklar içinde uyu, büyük oyuncu.
penaltı atacağı esnnada tüm stad "ruud ruud ruud ruud ruud" diye bağırırdı.
görsel
ilk formamin sirtinda yazan isim.
çok önemli bir kişidir. geçmişte sakatlanmasaydı daha uzun süre oynardı. bu adamdan iyi hoca da olur aslında.
Hollandanın efsanelerinden biri. Yaşlanmış ama unutulmamışdır.
hiçbir dönem iyi çalım atan bir adam olmadı,
hızlı ya da çevik değildi,
henry gibi plase, r9 gibi süratli ya da zlatan gibi enteresan hareketlerde bulunamazdı...
ama gel gör ki, kaleciyle karşı karşıya pozisyonda tüm tarihin en başarılı bitiricisidir ruud...

ceza sahası içinde açısı var ve vuruş yapabiliyorsa goldür.
öteki ihtimaller yeryüzündeki diğer forvetler için vardır.
saygıyla selamlıyoruz kendisini.
Rutgerus Johannes Martinus ‘’Ruud’’ van Nistelrooy, 1 Temmuz 1976 tarihinde, Hollanda’da dünyaya gelmiştir. Eski bir profesyonel futbolcu olan van Nistelrooy, Avrupa’nın birçok üst düzey liginde forma giymiştir. Futbola Den Bosch altyapısında başlamış olan van Nistelrooy, ilk profesyonel mukavelesini de yine Den Bosch ile 1993 yılında yapmıştır.
(bkz: fifa 2005) te m. utd ta hep 11 imde olan bir futbolcuydu. Spikerin van nissterooyy deyişini hala unutamam.
vefat ettigi haberi dogrulanmış efsane forvet.

bu futbolcuyu izleyen nesilin bende başta olmak üzere başımız sagolsun dostlar
twitter'da kendisiyle alakalı eski manchester taraftarlarının tweetleri haricinde bir şey olmayan büyük golcü , ne kluivert ne robin van persie kendisiyle kıyaslanabilir , varsa bir dengi belki marco van basten'dir.
twitter'da amsterdam yakınlarda trafik kazası geçirdiği ve öldüğü haberleri dolanıyor umarım doğru değildir.

çok büyük golcü, 2000 başının kahramanı.
güncel Önemli Başlıklar