bugün

Hiç bir ülkenin bayrağı dünyadaki bir insanın bacaklarından değerli olamaz. Hiç bir din hiç bir düşünce bir insanın bacağını koparacak ona acı çektirecek kadar akıldan, mantıktan, insandan uzak olmamalı.
yazık yemin ediyorum, ister müslüman ol ister yahudi ister budist ister ateist sonuçta insanız ve insanlık merhamet gerektirir, bu nasıl bir vicdandır ya, insan bunu yapmaya nasıl kıyar, hiçmi empati yapmıyorlar hiçmi olanlara bakmıyorlar, kendilerininde bir gün öleceklerini bilmiyorlarmı, ebediyen yaşayacaklarınımı sanıyorlar? umarım bir gün bunları yapanların vicdanları konuşur. kınıyoruz bunu yapanları...
Allah belanızı versin. Yazıklar olsun. Elim titriyor hala.
üzerinden prim yapılmaya çalışan çocuk. işinize geldiği gibi duyar kasarak o çocuğun iyileşeceğini mi zannediyorsunuz?
isidin intihar saldirisnda cocuklari kullandigi düşünülürse acinmaz.
ya ben bu tür görüntülere filmlerden korku filmlerinden zobili filmlerden alışkınım diye baktım aslında hiç hoş bir şey yapmadım ama gerçek olduğu ve filmlerde olmayan bir duygu kapladı içimi, filmdekine film bu diyorum da bu benim psikolojimi alt üst etti, oğlanı bırakıp, gidiyor babası galiba hüzünlü, allah düşmanlarımızı kahretsin!
nasıl bir görüntü nasıl bir vahşettir, biz ne adamız ne de insanız neleri dert ediyoruz kendimize neleri kafamıza takıyoruz ama gerçek dünyada bacakları kopan çocuğunu babası acıdan taşıyamayıp yere bırakıyor çocuk vucüdunun salgıladığı lanet olası adrenalin yüzünden bayılmıyor bile her şeyi yaşıyor olmayan bacaklarını izliyor işte dünya böyle bir yer acı çekme sırası bize gelene kadar susmaya devam.

Edit: Yukarıda ne demiştim ne insanız ne adam başlık karı kız başlıkları arasında kaybolup gidiyor diyecek bir şey bulamıyorum .
görüntüleri açmadım, açmak içimden gelmiyor ALLAH şifa versin demekten başka bir şey gelmiyor elimden, savaşın adaletlisi olmaz her zaman masumlara bir şey olur bu dünya nasıl yıkılmıyor bu kadar mazlumun ahı ile o bile hayret verici, şu taşlar çatlamaz mı şu kâlalar titremez mi, bilmiyorum.