bugün

Rusya Dışişleri Bakanlığı, "Gürcistan'a silah sağlayanlar da sorumlu" açıklamasını yaptı. Bilindiği gibi 1997'den bu yana Gürcistan ordusunu Türkiye eğitiyor ve silah desteği veriyor. Ülkedeki askeri üs, liman ve havaalanlarının yapım ve modernizasyonunda Türk şirketleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nin katkısı var. Ayrıca Gürcistan devleti, ABD ile yakın stratejik işbirliği içerisinde.

http://yenisafak.com.tr/D...2008&c=4&i=133691
haksız bir tehdittir. gürcistan bir devlettir, pkk gibi it sürüsü değildir. türkiye de silahları el altından değil resmen satmaktadır. biraz daha okuyun lütfen...
bir terör örgütüne silah satmakla tüm dünyanın tanıdığı bir devletle askeri ve ekonomik ilişki kurmayı bir tutan, bunu da sözlüğe yazmaktan imtina etmeyen kardeşlerimizin bulunduğunu gösteren olaydır. o değil de şöyle bişey var bakın:

(bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
nato üyesi olduğumuz için rusya' nın yapmaya korkacağı şeydir. zaten bir nato ülkesi savaşa girerse diğer tüm üyeler de savaşa girmek zorunda. rusya' nın bize savaş açması, amerika ve avrupa ile savaşması demek. kısacası rusya' nın sonu demek. biraz mantıklı olmak gerekli, di mi putin ve kuklası medvedev ?
rusya' nın ileri geri atıp tutmasıdır. türkiye, gürcistan'a gizli yollarla veya yasadışı yollarla değil, uluslararası işbirliği anlaşmalarına bağlı olarak askeri destek sunmaktadır. ayrıca türkiye bu desteği, gürcistan'ın rusyaya karşı kullanması gibi bir nedenle de vermemiştir. onun için atıp-tutmadan ileri gidemeyecek söz öbeğidir.
yapabilecekleri en büyük tehdit " hatunlarımızı geri çekeriz bak " demeleridir. bu da korkutur.
abd'nin yıllar yılı türkiye'nin ırzına geçerken uşakları aracılığıyla ülkeye pompaladığı propaganda.
önemli değildir. zaten ''türkiye cumhuriyeti''ni tehdit etmeyenmi var. ama gizli, ama açık şekilde. tüm dünyanın korktuğu bişeyi hepimiz biliyoruz. ''büyük osmanlı devleti''nin torunlarıyız. tabiki ''gürcistan''a yardım edicez. yada herhangi bir müslüman ülkeye yardım edicez. madem ''rusya''nın zoruna gitmiş o zaman tehdit etmesin, gelsin hesaplaşsın ''türkiye cumhuriyeti''yle. inceldiği yerden kopsun.
yeni şafak gazetesinin götten yorumladığı tehtit. rusya'nın bu açıklamada ki hedefi amerika'dır. gürcistan'nın silah gücünün %95 i amerika tarafından karşılanmaktadır. zaten ne güney osetya rusya'nın desteği olmadan bağımsızlığını ilan edebilir, ne de gürcistan arkasında amerika'nın desteği olmadan güney osetya'yı işgal etme girişiminde bulunabilirdi.

Kafkasya üzerinde Rusya ile ABD emperyalizmi arasında yürütülen hegemonya mücadelesi bugünkü savaşın asıl nedenidir. ve bu hegemonya mücadelesinde türkiye dış kapının mandalı konumundadır.

hadi diyelim amerika'nın, gürcistan'a sağladığı %95 lik silah gücünden arta kalan %5 lik payın %1,75 ini türkiye sağlıyor. lan bu silahları türkiye'ye kim veriyor. bırakın yahu herşeyden kendinize pay çıkarmayı.

(bkz: #3792396)
1950'lerde gerçekleşmiştir. rusya bizden toprak istemiştir. bu yüzden de türkiye nato'ya girmiştir.
(bkz: ucuncu dunya savasi guncesi)
sangay isbirligi orgutu'nün kapılarının tamamen kapandığını gösteren olay.
resmi olarak duyamadığımız tehdittir. he edebilirler mi? ederler tabi ki zira güçleri belli. savaşmaya da götleri yiyebilir ha keza orduları büyük ama şunu unutmasınlar ki nesillerdir rus kızlarını s.kiyoruz ama çok zorlarlarsa cinsel tercihi değiştiririz.

edit: entry birinin zoruna gitmiş demek ki s.kilenlerle bir akrabalığı var.
yönlendirici ve provokatör bir haberdir. paragraf okununca rahatlıkla anlaşılabilir.

ayrıca bir ülkeye saldırılırken önce ittifaklarına bakılır. yoksa bu iş "seni sevmiyorum al sana bombe" diyerek olmamaktadır.
pis goministler etkisinin hala haberlere tasindigini gosteren provakatif hede. ruysa turkiye ye dogal gaz neyim satiyor, turkiye ye yapacagi hareket piyasa kaybindan baska bisi olmaz. rusya nin bilmemnerelerinden cikan petroller daha turkiye ye gelip oradan yunanistan a gecicek. turkiye den rusya ya para yollayan bir diaspora var, bu kaybedilmek istenmez.
rusya türkiye yi tehdit etmemiştir. bunun nedeni türkler amerika yada israil gibi el altından kaçak silah teminatı yapmamaktadır. kaldı rusya nın kimseyi tehdit etmeye ihtiyacı yoktur, şayet isterse nato yu tanımaz, amerikayı da gireceği yere girer. bunun yanında türkiye, rusların en son kötü olmak isteyeceği ülkelerden birisidir.

rusya amerika karşısında durabilir, fakat alt edebilmek için desteğe ihtiyaç duyacaktır. bu sebeple türkiye ve çin rusyanın daima seveceği ve sayacağı ülkeler olarak kalacaktır.

işte bu noktada şahsiyet sahibi bir ülke olarak yapılması gereken, gürcistan a destek verilmeli, bu coğrafyadaki hakimiyet arttırılmalıdır.
ikinci dünya savaşının bitiminden beridir süregelen senaryoların devamıdır. tipik amerika-rusya emperyalizm mücadelesinin türkiye'ye değen kısmıdır.
canı sıkılan türk ordusuna antreman fırsatı verebilecek tehdit.
(bkz: tehdit ha)
(bkz: natalia hemen dusa)
(bkz: ne dedin sen çat)
- akllı ol turkiye
+ konuşma leeeenn ne yapabilirsin ki osmanlıyız lan biz ?
- kızlarımızı ulkenize gondertmem birbirinizi sikersiniz walla
+ hönnkk.
bir grup medyanin pis gominist etkisinden kurtulamadiginin acik belirtisi olan haber. 30 yil gecti, bunlarin nefreti gecmedi.

(bkz: lumpen)
(bkz: vallahi küserim)

anca bu derecede olabilecek olan tehdittir. 30 milyar dolarlık bir ticaret hacmini kimse öyle silip atamaz, basit düşüncelere yer yok. üstelik rusya'nın komşularında ve yakınındaki bölgelerinde bu kadar yoğun ticaret yaptığı başka ülke de yok.

türkiye rusya'ya muhtaçtır, rusya'da türkiye'ye, öyle tehdit ettim, zırt ettim pırt yaptım yok ağalar.

hem ayrıntıya geçelim; gürcistan'a türkiye'nin sağladığı askeri destek tamamen ticari bir anlayış, yani askeri bir görüşü yok türkiye'nin gürcistan'dan yana tavırlı, üstelik türkiye bu ticari anlaşmaları da gürcistan'la değil, amerika ile yapıyor, amerika bize para ödüyor, gürcistan askerlerini eğitin diye. bu durumda rusya'nın muattabı tehdit ettiği bir ülke varsa amerika'dır türkiye değil.

ha ruslar amerikalılarla birbirine girse göte giden biz olur muyuz, orası bir muamma.
bizden yardım isteyen gürcistan'a giren ve hiçbir direnişle karşılaşmayan rusya'nın gaza gelmesiyle, "ayağınızı denk alın ha" demesi durumudur. putinciğim gürcistan'ın 8 uçakla nasıl bir direniş göstermesini bekliyordun ki? bizi de gürcistan mı sandın? 10 yıllık gürcü ordusuyla biz metehan'ın torunlarını aynı kefeye mi koyuyorsun yoksa? sakın ha. putinciğim bak güzel kardeşim sıcak denizler diye diye ataların az zayiat vermedi sınırlarımızda. o yüzden akıllı ol. bizi tanımıyormuş numarası yapma. sen bizi çok iyi tanıyorsun? bir şansımı denedim diyorsan, bir daha yapma tamam mı evladım? bir daha söylüyorum akıllı ol.
(bkz: deli cesareti)
güncel Önemli Başlıklar