1. 11.
  Çünkü büyük petro Atatürk'ten 200 yıl önce yaşadı ve kiliseyi hizaya soktu. Çünkü katerina döneminde rusların bilimler akademisini ziyaret eden elçimiz "taşları raflara dizmişler. Tarifi güç bir acaiphanedir vesselam" diyecek kadar cahildir. Çünkü Rus donanmasının kuzey denizlerinden Akdeniz'e kadar gelip de çeşme'de donanmamızı yakmasına akıl erdiremeyen devletimiz, donanmanın venedik kanallarından geldiğini sanıp, izin verdikleri için venedik devletini protesto eden cahiller tarafından yönetilmiştir. Çünkü Rusya'da satranç veya felsefe tartışmaları sebebiyle birbirini öldürenler olmuştur ki henüz böyle sofistike katillerimiz bile olmadı...

  Daha sayayım mı?

  Yahu matbaayı 250 yıl geç getiren, devlet eliyle kitlesel eğitime kendi içindeki azınlıklardan bile sonra başlayan bir devletin mirasçısıyız, daha sebebe gerek var mı?
  11 -1 ... rumeli71
 2. 12.
  çünkü cenab-ı allah onları zeki, pragmatik, kültürlü ve güzel yaratmış. o ne dilerse "ol" der ve olur.

  ne yapsanız fayda yok, göklerden gelen bir karar vardır.
  -2 ... baron munchausen
 3. 13.
  rusya pek güçlü değil aslında.

  savaş bir bakıma kredibilite oyunudur. silah falan var asker de var. rusyada insan ucuz zaten komünist kafadan kalma bir şey bu. neyse rusya nın bir tane stratejik ortağı yok. bir savaşa girse ve abd israil vs. rusya ya karşı sadece tavır alsa. para bulabileceği bir tane ülke yok. mesela amerika savaşa girse herkes tahvil alır. * para bulma sıkıntısı yok açıkçası.

  rusya nın gücü sadece kaba kuvvet o da pek yok açıkçası sadece ortalamadan iyi o kadar.
  1 ... bundymeister
 4. 14.
  Sovyetlerden kalma ar-ge geçmişi.
  Adamların üretim araçları ve silahları yerli olunca üstelik enerji kaynakları olunca istedikleri gibi at koşturabiliyorlar dünyada.
  1 ... yamyam balagonda adami
 5. 15.
  Kanserojen şeriatçılar yok
  Ülkenin kilit noktalarına adam yerleştirip bir iş yapmayan nurcuları yok
  Diyanet gibi ölü yatırım yok.
  1 ... vexillarius of theodopolis
 6. 16.
  Halkı tam bir mal ama bilim kadrolarını iyi yetiştiriyorlar.
  ... otisabim
 7. 17.
  Toprakları Türkiyeden 20 kat büyük, nüfusu 2 katı bile değil.petrol, doğalgaz ve bir sürü yeraltı, yerüstü zenginlikleri olan , bilimde bizden çok ileri bir ülke oldukları için.
  ... morat
 8. 18.
  Siyasal islam yok, bir de yılda 15 milyar yiyip hala bağış isteyen diyanet yok.

  Yeter mi?
  -1 ... hilmijem
 9. 19.
  Rusya osmanliyi 11 kez yerden yere vurmus ve 12. Sini gerceklestirmek uzereyken 1. Dunya savasi surecinde bolsevik ihtilali osmanliyi rusyanin elinden kurtarmstir. Rusya gecmiste de bu bolgenin jandarmasiydi bugun de. Yasadigimkz bolgede Elindeki imkani ve zenginligi kullanmasini bilen tek ulke rusyadir.
  ... muhabbetdolu
 10. 20.
  (bkz: deli petro)
  ... khazar karai