1. 1.
  RUSYA OSMANLI NIN VARiSi TÜRKiYE DEN NASIL OLUR DA BARiZ GÜÇLÜ OLUR CiDDEN AKIL ALMIYOR.

  BUZ GiBi COĞRAFYADA YAŞIYORLAR. VOTKA iÇiP DURUYORLAR, iÇLERiNDE BiR SÜRÜ ETNiK

  TOPLULUK VAR AMA GÜÇLERiNDEN BiR ŞEY KAYBETMEDiLER.
  6 -4 ... sansyoklan
 2. 2.
  Ham madde ve enerji bolluğu gerici dinden geçinenler olmaması ve süper Rus kızları.

  Şimdi Rus kızını görünce insan mutlu olur pozitif enerji ile çalışır.
  3 -3 ... hep sonradan gelir
 3. 3.
  Sınırsız enerji kaynağı olduğu için.
  2 ... benimhalaumudumvar
 4. 4.
  rusyada rte denen şahıs yok saygıdeğer sayın putin gibi güclu bir lider var.
  4 -5 ... yazar cizer34
 5. 5.
  Rusya bolşevik ihtilalini geçirdikten sonra sosyalist düzeni kurdu bunun yanı sıra bilim sanayi ve teknolojiye sovyetler döneminde çok önemli yatırımlar yaptılar türkiye ise rusları mı amerikalıları mı seçeyim derken kendisini sağ-sol çatışmasının darbenin kontrgerillanın ve son olarak da siyasal islamcılığın içinde buldu ancak yine de tarihin her döneminde olduğu gibi türk ordusu her zaman güçlüdür ve milletinin onurudur.

  Ama rusya yani boru değil neticede.
  1 -1 ... demokratik despot
 6. 6.
  1850 den beri rusya'nın osmanlı'dan ( askeri açıdan ) güçlü olmasının devamı niteliğindedir.

  kişi başına düşen ekonomi konusunda ise türkiye 2015 yılında rusya'dan kat kat daha iyi idi, şuan ki durumu bilmiyorum.
  1 ... teksin61
 7. 7.
  Askeri alanda Ruslar da savaşçıdır. Ruslar savaştan kaçmaz. Eskiden gelen bir üstünlük söz konusu.

  --spoiler--
  Osmanlı-Rus Savaşları, 16. yüzyıl - 20. yüzyıl arasında Osmanlı Devleti ile Rusya Çarlığı ve daha sonra bu devletin büyümesi ile bu devletin yerine geçen Rus imparatorluğu arasında yapılmış savaşlardır. 16 tanedir. 11 tanesi Rus üstünlüğüyle sonuçlanmıştır.

  https://tr.m.wikipedia.or...7lanm%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1r.
  --spoiler--

  Aslında çoktan akdenize inerlerdi de yaklaşık 200 yıl kadar süren kafkaslarda (çeçen çerkes dağıstan) yaşanan savaşlar onları geciktirdi. Hemde ardından bolşevik ihtilali ve çarlık rusyasının yıkılması etken.

  Ekonomiye gelince, her ne kadar sscb yıkılsa da vlademir putin gibi eski kgb ajanı olan bir liderleri var. Adı gibi demir yumruk. Bir tane bile muhalifini sağ bırakmayan çaktırmadan ortadan kaldıran. Kapitalizm sayesinde köşe olan Bütün oligarkların (zengin milyoner rus işadamları) ss ister istemez biat ettiği putin. Hatta masanın etrafına toplayıp hepsini tehdit etmesi meşhurdur. Hal böyle olunca güçde her anlamda tek elde toplanıyor haliyle. Devletin içinde Bizdeki gibi yiyiciler de olmayınca ortaya güçlü bir rusya çıkıyor. Potansiyelini (nükleer) ve kaynaklarını (doğalgaz) akıllıca kullanıyor. Ayrıca halkın çoğunluğu putini destekliyor. Çünkü putin eskiden kalma sosyal devlet anlayışıyla ülkesindeki halkına sahip çıkarak onların refahını ve geçimini temin etmede üzerine düşen ne varsa yapmanın gayreti içinde. Çünkü içeriyi yemlemezse iktidarı kaybeder. içeride birlik olunca görünürde sovyetlerden ayrılan tüm ülkeler de perde arkasında rusyaya biat etmeye devam ediyor. Tabi o ülkelerin kaynakları da rusyaya akıyor. Sözde komunizm yıkılsa ve kapitalizm dört bir yanı sarsa da rusya putin sayesinde gücünü muhafaza ediyor. Şuan putin rusya için bir şans. Fakat bu çok sürmez, Putinin ardından gücünü kaybeden rusya parçalanır çöker ve biter. Eski balıkçılık günlerine geri dönerler..
  2 ... gazeloglu
 8. 8.
  türkiyenin son 18 yılda rte sayesinde bırakın rusyayı tüm dünya ülkelerinden güçlü olduğunu bilmeyen cahilleri görmemize vesile olan durumdur. ulan onların alayını sadece sihalarımızla sikeriz..
  2 -2 ... frank lucas
 9. 9.
  Bir vlademir putin ata sözü der ki...

  "Bizim nükkeerimiz var bizim doğal gazımız var."

  Başka bir şey demiyorum.

  Yoksa bakma bu iki detay dünyadan silinse. 2 yıl savaşsak alamayacağımız ülke yok gibi.
  1 ... uzay muhtari
 10. 10.
  Seksen yıl boş işlerle uğraştın.

  Üretim ve sanayileşme yerine sabah laikle kalktın akşam türbanla yattın.
  3 ... ilkutay