1. 1.
  "Dost kara günde belli olur" sözünü boşuna söylememişlerdir.
  3 ... gazeloglu
 2. 2.
  türkiye ne zaman rusya ile ortak çıkarlar eksenine girse bu ülkede darbedeler oldu. iç hareketlilikler oldu.

  komünizm tehdidi geliyor diye diye amerikalılar cemaatleri ve sağ kolu alladı pulladı.

  Ve atılan her adım aleyhimize sonuçlandı.

  ve gene hep bizden öldük.

  yani iyidir. çok yaklaşmasınlar bu dönemlerde. ;)
  4 -1 ... everybody calls me alpha
 3. 3.
  Esad ile aramız kötü olsa da şu an yaptığımız şey esad' ı üzecek bir şey değil ki. O topraklarda kürt devleti kurulmasını önlüyoruz. Rusya' nın da hoşuna gitmiştir haliyle. Kürdistan kurulmasını kim istiyor? Avrupa ülkeleri, amerika, ingiltere.
  5 ... uzak diyarlarda evli barkli
 4. 4.
  venezuela'nın ya da iran'ın ekonomik ve siyasi krizleri atlatması petrol gelirleri sebebiyledir. türkiye, bu tür krizleri atlatabilecek bir konumda değil. dünyada bunun bir örneği de mevcut değil.

  rusya ve çin, venezuela ve iran'ın sık sık diplomatik krizler yaşamadığı bir ortağıdır.

  rusya'nın esad için türkiye'yi satmayacağı garantilenmiş ve belgelenmiş bir hakikat de değil, bu gibi durumlarda insan unsuru daima risktir, ve kürtçü radikaller israil ve arabistan'ın desteğiyle cihatçı selefilerle bizim aleyhimizde rusya nezdindeki itibarımızı sarsmak için fırsat kolluyor.
  2 -4 ... uc boyutlu dusunen kare
 5. 5.
  lan para bulunur ordu kurulur.

  sen yeter ki haklı ol.

  dert ettiğin şeye bak * senin deden kim olm ?
  3 ... everybody calls me alpha
 6. 6.
  Bu nasıl başlık? ne zaman yanyana savaşmış ki yalniz kalsin türkiye. Türkün türkten başka dostu yoktur aynı söz diğer milletler için de geçerlidir. Biz rusyaya güvenip savaşmıyoruz.
  4 ... hoplatici
 7. 7.
  tek rusyayla çoğalırız geri, sıkıntı yok.
  1 -2 ... nedvettin
 8. 8.
  dış politikada dostluğa veya duyguya yer verilmez, çünkü ilk önceliğiniz şahsi isteklerinizden ziyade kendi ulusunuzun çıkarıdır. çin dahi trump, huawei ve google krizine rağmen mantıklı davrandı.

  zira milyonlarca çinlinin kaderi alım gücü yüksek batı'yla yapılan ticari ve diplomatik ilişkilere bağlıydı. ve çin, trump gibi cahilce tepkiler vermedi. bunu müteakiben cinping'in komünist aristokratların kuklası olduğunu düşünmeye başladım.

  pekala siyasi ve diplomatik karar dediğimiz olgunun da matematiğe ve akla bağlı olduğu ispatlandı. devletler arası ilişkiler de çok sayıda oyuncunun bulunduğu bir oyun teorisi arenasıdır.

  akıl dışı bir siyasetle karlı çıkacağımıza ve istediğimiz neticeye ulaşacağımıza inanmıyorum, ama inşaallah yanılıyorumdur.
  rusya nın türkiye yi yalnızlaştırması
  https://youtu.be/0bFs6ZiynSU?t=19
  1 -2 ... uc boyutlu dusunen kare
 9. 9.
  Yahu ne olacaktı başka? Dost bildik, kanki bildik o oldu bu oldu. Dünya tarihinde devletlerin dost olduğu nerede görülmüş? Insan mı dost olasın. Ortak çıkar diye bir şeyin üzerinde yürür bu işler. Öküź ölürse kimse kimseyi tanımaz.
  ... huzursuz adam
 10. 10.
  nedense hep böyle anlarda kim varsa bizi yalnız bırakmıştır.
  ... corum valisi