1. 1.
  Rusya Dışişleri Bakanlığı, "Gürcistan'a silah sağlayanlar da sorumlu" açıklamasını yaptı. Bilindiği gibi 1997'den bu yana Gürcistan ordusunu Türkiye eğitiyor ve silah desteği veriyor. Ülkedeki askeri üs, liman ve havaalanlarının yapım ve modernizasyonunda Türk şirketleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nin katkısı var. Ayrıca Gürcistan devleti, ABD ile yakın stratejik işbirliği içerisinde.

  http://yenisafak.com.tr/D...2008&c=4&i=133691
  4 ... deleted exclurel
 2. 2.
  haksız bir tehdittir. gürcistan bir devlettir, pkk gibi it sürüsü değildir. türkiye de silahları el altından değil resmen satmaktadır. biraz daha okuyun lütfen...
  61 -16 ... imhotep
 3. 3.
  bir terör örgütüne silah satmakla tüm dünyanın tanıdığı bir devletle askeri ve ekonomik ilişki kurmayı bir tutan, bunu da sözlüğe yazmaktan imtina etmeyen kardeşlerimizin bulunduğunu gösteren olaydır. o değil de şöyle bişey var bakın:

  (bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
  13 -5 ... birinci batarya
 4. 4.
  nato üyesi olduğumuz için rusya' nın yapmaya korkacağı şeydir. zaten bir nato ülkesi savaşa girerse diğer tüm üyeler de savaşa girmek zorunda. rusya' nın bize savaş açması, amerika ve avrupa ile savaşması demek. kısacası rusya' nın sonu demek. biraz mantıklı olmak gerekli, di mi putin ve kuklası medvedev ?
  11 -5 ... deleted exclurel
 5. 5.
  rusya' nın ileri geri atıp tutmasıdır. türkiye, gürcistan'a gizli yollarla veya yasadışı yollarla değil, uluslararası işbirliği anlaşmalarına bağlı olarak askeri destek sunmaktadır. ayrıca türkiye bu desteği, gürcistan'ın rusyaya karşı kullanması gibi bir nedenle de vermemiştir. onun için atıp-tutmadan ileri gidemeyecek söz öbeğidir.
  1 ... darkwingsoul
 6. 6.
  yapabilecekleri en büyük tehdit " hatunlarımızı geri çekeriz bak " demeleridir. bu da korkutur.
  61 -9 ... realoqus
 7. 7.
  abd'nin yıllar yılı türkiye'nin ırzına geçerken uşakları aracılığıyla ülkeye pompaladığı propaganda.
  1 -2 ... david addison
 8. 8.
  önemli değildir. zaten ''türkiye cumhuriyeti''ni tehdit etmeyenmi var. ama gizli, ama açık şekilde. tüm dünyanın korktuğu bişeyi hepimiz biliyoruz. ''büyük osmanlı devleti''nin torunlarıyız. tabiki ''gürcistan''a yardım edicez. yada herhangi bir müslüman ülkeye yardım edicez. madem ''rusya''nın zoruna gitmiş o zaman tehdit etmesin, gelsin hesaplaşsın ''türkiye cumhuriyeti''yle. inceldiği yerden kopsun.
  3 -1 ... semkogs
 9. 9.
  yeni şafak gazetesinin götten yorumladığı tehtit. rusya'nın bu açıklamada ki hedefi amerika'dır. gürcistan'nın silah gücünün %95 i amerika tarafından karşılanmaktadır. zaten ne güney osetya rusya'nın desteği olmadan bağımsızlığını ilan edebilir, ne de gürcistan arkasında amerika'nın desteği olmadan güney osetya'yı işgal etme girişiminde bulunabilirdi.

  Kafkasya üzerinde Rusya ile ABD emperyalizmi arasında yürütülen hegemonya mücadelesi bugünkü savaşın asıl nedenidir. ve bu hegemonya mücadelesinde türkiye dış kapının mandalı konumundadır.

  hadi diyelim amerika'nın, gürcistan'a sağladığı %95 lik silah gücünden arta kalan %5 lik payın %1,75 ini türkiye sağlıyor. lan bu silahları türkiye'ye kim veriyor. bırakın yahu herşeyden kendinize pay çıkarmayı.

  (bkz: #3792396)
  8 ... huznun isyan olsun
 10. 10.
  1950'lerde gerçekleşmiştir. rusya bizden toprak istemiştir. bu yüzden de türkiye nato'ya girmiştir.
  1 ... mta88