1. 1.
  Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü igor Konaşenkov, Suriye'de rejim güçlerinin kontrolündeki bölgelere yapılacak hava veya füze saldırılarının Rus askerleri için tehdit oluşturacağını belirterek, "Amerikalı stratejistlere hatırlatmak isterim ki S-300 ve S-400'lerin etki alanı, tanımlanamayan nesneler için sürpriz oluşturabilir." dedi.
  --spoiler--

  Konaşenkov, Moskova'da yaptığı açıklamada, bazı basın kuruluşlarında yer alan "ABD'nin Suriye'de rejim güçlerine karşı askeri operasyon yapabileceği" yönündeki haberleri değerlendirdi.
  Suriye'de kurulu koordinasyon merkezindeki Rus subayların çoğunun sahada görev yaptığını ifade eden igor Konaşenkov, "Bu nedenle Suriye hükümeti kontrolündeki bölgelere yapılacak hava veya füze saldırısı, Rus askerleri için açık bir tehdit oluşturur. ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Deyr ez-Zur şehrinde Ordu birliklerini bombalamasının ardından, Rus askerlerine karşı olası hataları önlemek için tüm tedbirleri aldık." diye konuştu.
  Konaşenkov, Amerikalı mevkidaşlarına bu tür planları hayata geçirmeden önce olası sonuçlarını iyi hesap etmelerini tavsiye ederek, "Amerikalı stratejistlere hatırlatmak isterim ki S-300 ve S-400 hava savunma sistemlerinin etki alanı, tanımlanamayan nesneler için sürpriz oluşturabilir. Sistemin, roketin menşeini belirlemek için vakti olmayacaktır." ifadelerini kullandı.
  --spoiler--
  1 ... cevdo
 2. 2.
  (bkz: since 1946)
  1 ... kompetan
 3. 3.
  dün yaşanan hava saldırısı da göstermiştir ki; rusya havlayıp tehdit eden lakin ısırmayan köpek gibi.

  daha öncesinde herhangi bir saldırı olursa tüm füzeleri havada imha ederiz demişlerdi fakat sanırım 1 tanesini bile imha edemediler ya da etmeye bile yeltenmediler.

  işin teknik kapasite kısmından ziyade bir de ekonomik boyutu var tabi.

  abd dün geceki saldırı için muhtemelen 100'den fazla tomahawk füzesi kullandı. Sayıyı 100 bile kabul etsek tüm bu füzeleri imha etmek için gerekli olan s300 ya da s400 hava savunma füzesi sayısı 100'ün çok üzerinde olacaktır. Bu da şuan içinde bulunduğu ekonomik tablo açısından rusya açısından imkansız olmasa da zorlayıcı bir sonuç ortaya çıkarıyor. Belki küçük atışmalar takılmalar olabilir lakin rusya'nın kesinlikle uzun soluklu bir mücadeleyi kaldırabilecek ekonomik durumu yok, abd ise her ne kadar ekonomik anlamda altın çağını yaşamıyor olsa da rusya ile kıyaslandığında bu mücadeleyi çok daha uzun süre devam ettirebilecek kapasitede.
  2 ... ecinni
 4. 4.
  Bir amerikan vatandasi olarak egri oturup dogru konusmak gerekirse:

  Amerikan ordulari her ne kadar dunyadaki en iyi ordu olsa da, gerek milletsel butunlugun saglananamasi, gerek amerikada bulunan 10 milyon cinli ve 4 milyon rus amerikan vatandaslarindan dolayi, amerika ne rusyayi ne de cini karsisina alabilir.

  Bugun yapilmis olan operasyon, ingilterenin komplo ile kullandigi kimyasal silahlarin yok edilmesi icin uygulanmistir.

  Amerika boyle bir operasyonu yurutmeyecekti, ancak ruh hastasi bunak trump koltuga oturduktan sonra degisti. Sahsi fikrime gore, trump boyle bir emir verip tum dunyaya duyurdugundan dolayi, amerikan birlikleri her ne kadar karsi ciksa da uygulamak zorunda kaldilar. Bundan dolayi da ruslara haber verdiler. Ruslar da suriyelilere haber verdi ve saldiri icin onlem alindi.

  Hangi saldirida 1 asker bile olmez?
  Hangi asker ussu durup dururken birakir gider?
  Ya da, hangi uste hic asker bulunmaz?
  2 -3 ... begum azapoglu