bugün

şu an olan durumdur. rusya ekonomisinin çökmesi ile türkiyeyi de yanında çökertecektir. rusya şu an için türkiyenin en büyük ticaret ortağıdır.
rusya'nın tarihini, sanayisini bilmeyenlerin uydurduğu söylemdir. adamlar açlığa bile alışkın azizim ne çökmesi.
çökmez de aslına döndürür tabi acı çekerler o da başka.
bir düzeltme olarak bakabiliriz.
iktidar değişir, yeni anlayışlar gelir. rusya yoluna devam eder.
türkiye ye gelince, kayanğı unuttum ama türkiye bu durumdan zarar görecek ülkeler arasında 5. sıradaymış yani çok ta tın. bişey olmaz.
ne olur, petrol fiyatlarının cari açığa pozitif etkisi sıfırlanır.
e biz zaten senede 60 milyar borcu gene buluruz. belki kaynağı değişir, faizi artar ama bulunur.
ha bir de ithalata dayalı tüketim çılgınlığımız ve rızgara konutlarına ev kredisiyle sahip olma hevesimiz azalır.
üreterek tüketmeye döneriz. hatta belki yerli otomuz bile olur.
rus ekonomisi öyle kolay kolay çökmez zaten çöksede adamlarda komünist yaşantısının izleri vardır illaki. o yüzden fazla bişey olmaz.
putin iktidarının sonunu getirebilir. en büyük etken petrol fiyatları olacağı açıktır. zaten rusya muhalefeti de bu yüzden ağırlıklı olarak enerjiye dayalı ekonomiyi sürekli eleştirmiştir. geçen sovyetler birliği'nin parçalanmasının petrol fiyatının 20 küsür dolarlara kadar düşüşünün etkisinin olduğu söylenmişti bir kanalda ki bu durum dikkat çekicidir. hatta sovyetler afganistan işgalinden de çekilmek zorunda kalmış bu etkenden ötürü.
ırak'ın, suriye'nin işgali hep rusya ekonomisinin çökmesinden zaten dedirtmiş çökmedir.

abd nasıl ki savaşın faturasını mağlup ettiği ülkeye boru gibi döşüyorsa, rusya da döşeyecektir.

sen kendi haline yan vatandaş.
Rus hatunların ülkelerine döviz kazandırmak için canlı et ihracatına başlayacağına işarettir, tabiki en büyük hedef pazar türkiye.
Ülkemiz zamanında da kötü durumda olan komşulara sonsuz destek vermiştir, hatta ahırdaki ineğini satıp komşuya destek olan abilerimizi de gördük.
"Putin'i gözden çıkardılar"dan sonrasını okumayacaktım ama tamamını okudum.
Putin çakma liderler gibi gözden çıkarılacak adam mıdır?
Rus halkı zoru gördü diye Putin'i yemez, istese de götü yemez gerçi.
Adam diktatör sayılır nihayetinde.